| Capsuniq a întrebat:

Vreau si eu stts noi si frumoaselove struck triste dar si vesele. O rugaminte.Scrise aici nu dati site `uri:d... Fundaa si >voturii:

Răspuns Câştigător
| Andr3e a răspuns:

Poate nu sunt la fel de frumoasa ca EA,poate nu stiu sa fac ce face EA,dar ce fac EU stii doar TU,ce face EA stie tot orashu'
Atitudine rebela! love struck Atitudine de Cartier. Nu ma schimb, raman la fel! ♥
Sunt Simpla…Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea, Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia.Sa Nu-Mi Faci Rau! Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…
Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!
Crezi ca nu simtraised eyebrows? Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mintoh go on Iti doresti doar o privirebatting eyelashesVezi in ochii mei iubire:X Adv!smug Dar nu e pentru tine!hee hee
>Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine.Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!
"N'ai sa ma vezi k plang.N'ai sa ma vezi k ma ascund.Sunt pur si simplu ceea ce sunt. Pornesc la drum raz~> Nu ma consti =] ~> Nu mai incerca;] ~> Tot eu sunt;"> ~> Dar nu cum ti-ai fi imaginat;-p
and si obsedata de un gand.Vesnic luptand.N'ai sa ma vezi renuntand.`! x-(x-(x-(
Si esti rebela
Cand nu-i urmezi pe ceilalti
Si esti rebela
Cand iubesti pana innebunesti
Si esti rebela
Cand nu gandesti la fel ca ieri
Si esti rebela
Cand pui totul in joc
La prima vedere e fata inocenta, dar, sigur ascunde-n mintea ei ceva vulgar
E prea dulce. Si uite-asa te seduce. Te dezorienteza. Fetele o invideaza
De fapt...printesoo`
Daca stau sa ma gandesc
Cred ca tu cu totu`l ai pe vono`ncoa
Si nu glumesc

5 răspunsuri:
| B343 a răspuns:

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

! ! ! Iubeste BAIATUL care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjata. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

In aceasta zi frumoasa
Te-am vazut prin fereastra
Te priveam si ma uitam
Sa vad daca te mai iubeam?!

Ma uitam si ma uitam
Sa gasesc rasp nu reuseam straight face
Pana kand mi-am amintit
De cate ori u m-ai jignit.

Amintirile veneai
Injuraturile se auzeau
Vocea ti-o auzeam
Parca nu ti-o mai recunosteam!

Prezentul conta,
Dar trecutul il marca
Mereu ma intrebam
De ce te iubeam?

Pana cand m-am gandit
Ca poate nici nu te-am iubit
Ceea ce simtem nici nu-mi aminteam
Cred ca nu mai stiamlaughing

Pana kand te-am revazutcrying
Pana cand te-am cunoscut
Multe zile si nipti au mai trecut!

Lunea te zaream
Martia te ocoleam
Miercurea trecea
Vinerea nu mai contaaaaa
Caci sambata sosea
Si duminik din nou era.

Scoala sosea repede
Cu tot cu greutati se evapora
Vara cand a venit eu m-am ingragostit
De cine nu pot sp cai vreau s-o tin numai pentru mine!

Dar e minunat sa ai un suflet curat.
Unul care sa iubeasca,unul care sa daruiasca
Iubirea s-o primeasca,viata in doi s-o cunoasca
Doar la tine sa gandeasca!

Simti ca iubesti kand simti ca doresti
Esti linistit atunci kand esti iubit,
Esty fericit kand esti dorit
Si ceea ce lipseste un cantec se numeste.

Un cantec de iubire care sa-ti aduc fericire
Si pe care ascultandu-l te opresti redandu-l:X
Gandul iti va zbura departe
Noaptea nu mai e asa aproape.

iarta`ma ca te-am iubit
iarta`ma ca te-am ranit
iarta`ma ca tzi-am zis "PA"
si-ai plecat din viata mea crying

Acum suntem doi straini
Am uitat de tot,de lacrimi
De suspine si ed shoapte
Ce ne legau de departe.

Am greshit prin vorbe, fapte
Au fost spuse la`ntamplare sad
Dar tot ce`a fost va ramane;
5 luni au lasat mari urme

Nu vreau nik de la tine
Stiu ca totul a fost chin
Sa te tzin langa mine
Cand dragostea a pierit

Vreau doar sa iti ecr iertare
Pentru tot raul facut.
Si sa`tzi multzumesc din suflet
K m`ai invatat sa lupt.

nu mai am cuvinte, nu mai am lacrimi, nu te mai am nici pe tine crying

daca acum te-as intr` dc stele kd` mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur`sigh
daca te-as intr` dc soarele apune`mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna`big grin
iar daca te-as intr` dc nu exista noapte fara luna` mi-ai raspunde:
e ca` si cum m`ai intr` dc nu pot exista eu fara tine?

Suntem multi care spunem ca iubim , dar ne este impartasita aceasta iubire? sau ne mintim singuri crezand ca da , de multe ori sperand sa fie de ajuns doar ce simtim noi pentru persoana de langa noi , de cele mai multe ori iubirea te orbeste si ajungi sa crezi ca fara persoana pe care o iubesti viata ta nu are nici un rost , ai renunta la tot pentru el , ai ierta orice numai ca sa fie bine , desi uneori nici iubirea nu este suficienta pentru unii , le oferi tot, dar degeaba tot nu este de ajuns , iubirea este cel mai frumos sentiment atunci cand iubesti totul ti se pare un vis din care nu vrei sa te trezesti, dar cand totul s-a terminat nu mai raman decat amintirile si multa suferita.

Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii ,nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine.

Ca o ploaie in desert ai aparut,
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut,
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor,
M-ai facut sa te ador.

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[:X]si asta e tot ce conteaza

Cind clipa devine grea,
Si merge spre eternitate,
Mi-aduc aminte de iubirea ta,
Dar totusi ea este departe.
Departe, in lumea suferintei,
Traiesc pe drumul cel pustiu,
Azi nu mai stiu ce-i fericirea,
Mi-e dor de tine, atata stiu.
Astept cu nerabdare ceasul,
Ce mi te va aduce in cale,
Incep parca sa-ti aud glasul,
Ca pe un rasarit de soare.

Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.

Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc.

Am InVatAt Ca Nu PoTi FaCe Pe CiNeVa Sa Te IuBeAsKa
ToT cE pOtI fAcE eStE sA fIi O pErSoAnA iUbItA.
ReStUl DePiNdE dE cEiLaLtI.

Daca as fi un fluture mic ma-s ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut

Am InVatAt Ca DuReAzA aNi Sa CaStIgI iNcReDeRe
Si Ca DoAr In CatEVa SeCuNdE pOtI sA o PiErzi sad

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Sa nu ma intrebi iubitul meu,
In lipsa ta daca mi-e greu,
Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,
Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,
Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,
Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,
Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,
Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,
Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,
Si suferinta si tristetea;
Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,
Nici daca am cunoscut iubirea,
Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,
In jur de pot sa mai privesc,
Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,
Nici daca vad pe cer ca-i soare,
Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,
Frumosul meu cu suflet bland,
La orce-ai vrut sau vrei sa sti,
Raspunsuri,inger vei primi,
In lipsa ta mi-e greu iubire,
Iubesc,traiesc an amintire,
De chipul tau ami este dor,
Eu fara tine vreau sa mor,
In noapte lacrima-mi ascund,
De dragul tau iubire pling,
Cu tine-n gand adorm cu greu,
In vis apari mereu mereu,
Cei frumusetea?chipul tau,
Cei suferinta?dorul meu,
Cei tristetea?viata mea,
De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,
Ca am putut sa te cunosc,
Sa te ating suflet frumos,
Si am putut sa-ti simt iubirea,
Si am aflat ce-i fericirea,
Daca zimbesc o fac prin lacrimi,
Daca privesc nu-s ochii mei,
Ca nu mai am lumina inger,
De cand te-ai departat de ei,
Nu stiu,nu vad daca e soare,
Nimic acum nu are rost,
Secunda fara tine doare,
A fost frumos,frumos; a fost!

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine happy

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca, tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie, altora s`ar putea sa nu le pese sad
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca , ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor, ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia, orice lucru are 2 fetze
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde . s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi .
Am invatat ca poti continua inca mult timp . dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza . iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu . nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten ... oricum te va rani din cand in cand . iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii ... cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi ...
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult , iti sunt luatzi prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este dragutza cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza(foarte important ... fi foarte atent la asta ... nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi

Sunt ca un inger fara aripi. fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate... sad

De ce e rara o fata cuminte si frumoasa?! De ce atunci cand o gasesti o inseli cu prima zdreanta proasta?!

happy faine nu? :*

| B343 a răspuns:

Uite aici mie astea imi plk

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

! ! ! Iubeste BAIATUL care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjata. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

In aceasta zi frumoasa
Te-am vazut prin fereastra
Te priveam si ma uitam
Sa vad daca te mai iubeam?!

Ma uitam si ma uitam
Sa gasesc rasp nu reuseam straight face
Pana kand mi-am amintit
De cate ori u m-ai jignit.

Amintirile veneai
Injuraturile se auzeau
Vocea ti-o auzeam
Parca nu ti-o mai recunosteam!

Prezentul conta,
Dar trecutul il marca
Mereu ma intrebam
De ce te iubeam?

Pana cand m-am gandit
Ca poate nici nu te-am iubit
Ceea ce simtem nici nu-mi aminteam
Cred ca nu mai stiamlaughing

Pana kand te-am revazutcrying
Pana cand te-am cunoscut
Multe zile si nipti au mai trecut!

Lunea te zaream
Martia te ocoleam
Miercurea trecea
Vinerea nu mai contaaaaa
Caci sambata sosea
Si duminik din nou era.

Scoala sosea repede
Cu tot cu greutati se evapora
Vara cand a venit eu m-am ingragostit
De cine nu pot sp cai vreau s-o tin numai pentru mine!

Dar e minunat sa ai un suflet curat.
Unul care sa iubeasca,unul care sa daruiasca
Iubirea s-o primeasca,viata in doi s-o cunoasca
Doar la tine sa gandeasca!

Simti ca iubesti kand simti ca doresti
Esti linistit atunci kand esti iubit,
Esty fericit kand esti dorit
Si ceea ce lipseste un cantec se numeste.

Un cantec de iubire care sa-ti aduc fericire
Si pe care ascultandu-l te opresti redandu-l:X
Gandul iti va zbura departe
Noaptea nu mai e asa aproape.

iarta`ma ca te-am iubit
iarta`ma ca te-am ranit
iarta`ma ca tzi-am zis "PA"
si-ai plecat din viata mea crying

Acum suntem doi straini
Am uitat de tot,de lacrimi
De suspine si ed shoapte
Ce ne legau de departe.

Am greshit prin vorbe, fapte
Au fost spuse la`ntamplare sad
Dar tot ce`a fost va ramane;
5 luni au lasat mari urme

Nu vreau nik de la tine
Stiu ca totul a fost chin
Sa te tzin langa mine
Cand dragostea a pierit

Vreau doar sa iti ecr iertare
Pentru tot raul facut.
Si sa`tzi multzumesc din suflet
K m`ai invatat sa lupt.

nu mai am cuvinte, nu mai am lacrimi, nu te mai am nici pe tine crying

daca acum te-as intr` dc stele kd` mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur`sigh
daca te-as intr` dc soarele apune`mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna`big grin
iar daca te-as intr` dc nu exista noapte fara luna` mi-ai raspunde:
e ca` si cum m`ai intr` dc nu pot exista eu fara tine?

Suntem multi care spunem ca iubim , dar ne este impartasita aceasta iubire? sau ne mintim singuri crezand ca da , de multe ori sperand sa fie de ajuns doar ce simtim noi pentru persoana de langa noi , de cele mai multe ori iubirea te orbeste si ajungi sa crezi ca fara persoana pe care o iubesti viata ta nu are nici un rost , ai renunta la tot pentru el , ai ierta orice numai ca sa fie bine , desi uneori nici iubirea nu este suficienta pentru unii , le oferi tot, dar degeaba tot nu este de ajuns , iubirea este cel mai frumos sentiment atunci cand iubesti totul ti se pare un vis din care nu vrei sa te trezesti, dar cand totul s-a terminat nu mai raman decat amintirile si multa suferita.

Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii ,nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine.

Ca o ploaie in desert ai aparut,
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut,
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor,
M-ai facut sa te ador.

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[:X]si asta e tot ce conteaza

Cind clipa devine grea,
Si merge spre eternitate,
Mi-aduc aminte de iubirea ta,
Dar totusi ea este departe.
Departe, in lumea suferintei,
Traiesc pe drumul cel pustiu,
Azi nu mai stiu ce-i fericirea,
Mi-e dor de tine, atata stiu.
Astept cu nerabdare ceasul,
Ce mi te va aduce in cale,
Incep parca sa-ti aud glasul,
Ca pe un rasarit de soare.

Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.

Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc.

Am InVatAt Ca Nu PoTi FaCe Pe CiNeVa Sa Te IuBeAsKa
ToT cE pOtI fAcE eStE sA fIi O pErSoAnA iUbItA.
ReStUl DePiNdE dE cEiLaLtI.

Daca as fi un fluture mic ma-s ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut

Am InVatAt Ca DuReAzA aNi Sa CaStIgI iNcReDeRe
Si Ca DoAr In CatEVa SeCuNdE pOtI sA o PiErzi sad

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Sa nu ma intrebi iubitul meu,
In lipsa ta daca mi-e greu,
Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,
Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,
Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,
Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,
Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,
Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,
Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,
Si suferinta si tristetea;
Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,
Nici daca am cunoscut iubirea,
Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,
In jur de pot sa mai privesc,
Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,
Nici daca vad pe cer ca-i soare,
Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,
Frumosul meu cu suflet bland,
La orce-ai vrut sau vrei sa sti,
Raspunsuri,inger vei primi,
In lipsa ta mi-e greu iubire,
Iubesc,traiesc an amintire,
De chipul tau ami este dor,
Eu fara tine vreau sa mor,
In noapte lacrima-mi ascund,
De dragul tau iubire pling,
Cu tine-n gand adorm cu greu,
In vis apari mereu mereu,
Cei frumusetea?chipul tau,
Cei suferinta?dorul meu,
Cei tristetea?viata mea,
De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,
Ca am putut sa te cunosc,
Sa te ating suflet frumos,
Si am putut sa-ti simt iubirea,
Si am aflat ce-i fericirea,
Daca zimbesc o fac prin lacrimi,
Daca privesc nu-s ochii mei,
Ca nu mai am lumina inger,
De cand te-ai departat de ei,
Nu stiu,nu vad daca e soare,
Nimic acum nu are rost,
Secunda fara tine doare,
A fost frumos,frumos; a fost!

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine happy

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca, tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie, altora s`ar putea sa nu le pese sad
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca , ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor, ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia, orice lucru are 2 fetze
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde . s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi .
Am invatat ca poti continua inca mult timp . dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza . iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu . nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten ... oricum te va rani din cand in cand . iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii ... cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi ...
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult , iti sunt luatzi prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este dragutza cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza(foarte important ... fi foarte atent la asta ... nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi

Sunt ca un inger fara aripi. fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate... sad

De ce e rara o fata cuminte si frumoasa?! De ce atunci cand o gasesti o inseli cu prima zdreanta proasta?!

happy faine nu?

| B343 a răspuns:

Uite aici mie astea imi plk

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

! ! ! Iubeste BAIATUL care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjata. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

In aceasta zi frumoasa
Te-am vazut prin fereastra
Te priveam si ma uitam
Sa vad daca te mai iubeam?!

Ma uitam si ma uitam
Sa gasesc rasp nu reuseam straight face
Pana kand mi-am amintit
De cate ori u m-ai jignit.

Amintirile veneai
Injuraturile se auzeau
Vocea ti-o auzeam
Parca nu ti-o mai recunosteam!

Prezentul conta,
Dar trecutul il marca
Mereu ma intrebam
De ce te iubeam?

Pana cand m-am gandit
Ca poate nici nu te-am iubit
Ceea ce simtem nici nu-mi aminteam
Cred ca nu mai stiamlaughing

Pana kand te-am revazutcrying
Pana cand te-am cunoscut
Multe zile si nipti au mai trecut!

Lunea te zaream
Martia te ocoleam
Miercurea trecea
Vinerea nu mai contaaaaa
Caci sambata sosea
Si duminik din nou era.

Scoala sosea repede
Cu tot cu greutati se evapora
Vara cand a venit eu m-am ingragostit
De cine nu pot sp cai vreau s-o tin numai pentru mine!

Dar e minunat sa ai un suflet curat.
Unul care sa iubeasca,unul care sa daruiasca
Iubirea s-o primeasca,viata in doi s-o cunoasca
Doar la tine sa gandeasca!

Simti ca iubesti kand simti ca doresti
Esti linistit atunci kand esti iubit,
Esty fericit kand esti dorit
Si ceea ce lipseste un cantec se numeste.

Un cantec de iubire care sa-ti aduc fericire
Si pe care ascultandu-l te opresti redandu-l:X
Gandul iti va zbura departe
Noaptea nu mai e asa aproape.

iarta`ma ca te-am iubit
iarta`ma ca te-am ranit
iarta`ma ca tzi-am zis "PA"
si-ai plecat din viata mea crying

Acum suntem doi straini
Am uitat de tot,de lacrimi
De suspine si ed shoapte
Ce ne legau de departe.

Am greshit prin vorbe, fapte
Au fost spuse la`ntamplare sad
Dar tot ce`a fost va ramane;
5 luni au lasat mari urme

Nu vreau nik de la tine
Stiu ca totul a fost chin
Sa te tzin langa mine
Cand dragostea a pierit

Vreau doar sa iti ecr iertare
Pentru tot raul facut.
Si sa`tzi multzumesc din suflet
K m`ai invatat sa lupt.

nu mai am cuvinte, nu mai am lacrimi, nu te mai am nici pe tine crying

daca acum te-as intr` dc stele kd` mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur`sigh
daca te-as intr` dc soarele apune`mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna`big grin
iar daca te-as intr` dc nu exista noapte fara luna` mi-ai raspunde:
e ca` si cum m`ai intr` dc nu pot exista eu fara tine?

Suntem multi care spunem ca iubim , dar ne este impartasita aceasta iubire? sau ne mintim singuri crezand ca da , de multe ori sperand sa fie de ajuns doar ce simtim noi pentru persoana de langa noi , de cele mai multe ori iubirea te orbeste si ajungi sa crezi ca fara persoana pe care o iubesti viata ta nu are nici un rost , ai renunta la tot pentru el , ai ierta orice numai ca sa fie bine , desi uneori nici iubirea nu este suficienta pentru unii , le oferi tot, dar degeaba tot nu este de ajuns , iubirea este cel mai frumos sentiment atunci cand iubesti totul ti se pare un vis din care nu vrei sa te trezesti, dar cand totul s-a terminat nu mai raman decat amintirile si multa suferita.

Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii ,nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine.

Ca o ploaie in desert ai aparut,
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut,
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor,
M-ai facut sa te ador.

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[:X]si asta e tot ce conteaza

Cind clipa devine grea,
Si merge spre eternitate,
Mi-aduc aminte de iubirea ta,
Dar totusi ea este departe.
Departe, in lumea suferintei,
Traiesc pe drumul cel pustiu,
Azi nu mai stiu ce-i fericirea,
Mi-e dor de tine, atata stiu.
Astept cu nerabdare ceasul,
Ce mi te va aduce in cale,
Incep parca sa-ti aud glasul,
Ca pe un rasarit de soare.

Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.

Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc.

Am InVatAt Ca Nu PoTi FaCe Pe CiNeVa Sa Te IuBeAsKa
ToT cE pOtI fAcE eStE sA fIi O pErSoAnA iUbItA.
ReStUl DePiNdE dE cEiLaLtI.

Daca as fi un fluture mic ma-s ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut

Am InVatAt Ca DuReAzA aNi Sa CaStIgI iNcReDeRe
Si Ca DoAr In CatEVa SeCuNdE pOtI sA o PiErzi sad

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Sa nu ma intrebi iubitul meu,
In lipsa ta daca mi-e greu,
Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,
Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,
Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,
Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,
Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,
Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,
Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,
Si suferinta si tristetea;
Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,
Nici daca am cunoscut iubirea,
Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,
In jur de pot sa mai privesc,
Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,
Nici daca vad pe cer ca-i soare,
Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,
Frumosul meu cu suflet bland,
La orce-ai vrut sau vrei sa sti,
Raspunsuri,inger vei primi,
In lipsa ta mi-e greu iubire,
Iubesc,traiesc an amintire,
De chipul tau ami este dor,
Eu fara tine vreau sa mor,
In noapte lacrima-mi ascund,
De dragul tau iubire pling,
Cu tine-n gand adorm cu greu,
In vis apari mereu mereu,
Cei frumusetea?chipul tau,
Cei suferinta?dorul meu,
Cei tristetea?viata mea,
De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,
Ca am putut sa te cunosc,
Sa te ating suflet frumos,
Si am putut sa-ti simt iubirea,
Si am aflat ce-i fericirea,
Daca zimbesc o fac prin lacrimi,
Daca privesc nu-s ochii mei,
Ca nu mai am lumina inger,
De cand te-ai departat de ei,
Nu stiu,nu vad daca e soare,
Nimic acum nu are rost,
Secunda fara tine doare,
A fost frumos,frumos; a fost!

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine happy

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca, tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie, altora s`ar putea sa nu le pese sad
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca , ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor, ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia, orice lucru are 2 fetze
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde . s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi .
Am invatat ca poti continua inca mult timp . dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza . iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu . nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten ... oricum te va rani din cand in cand . iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii ... cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi ...
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult , iti sunt luatzi prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este dragutza cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza(foarte important ... fi foarte atent la asta ... nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi

Sunt ca un inger fara aripi. fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate... sad

De ce e rara o fata cuminte si frumoasa?! De ce atunci cand o gasesti o inseli cu prima zdreanta proasta?

| RiRi5846 a răspuns:

Ma urastiii? ? Problema ta !
• Ma respecti ? ? Si eu pe tine!
• Ma copiezi ? ? Nu`mi ajungi nici pana la degetu` mic de la picior!
• Ma invidiezi ? ? Ai de ce !
• Ma barfesti? ? Bravo. N`ai de cat !
• Un sfat ! ? Nu te lua de viata mea !
• Regretzi ca m`ai cunoscut ? ? Mi se rupeeee !
• Ma iubesti? ? Ce bine! Si eu pe tine !
• te-am amagit ? ? N`a fost cu intentie !
• te-am insultat ? ? Foarte bine! Meritai !
• te-am jignit cand nu era cazu`? ? Iarta`ma!
• Indrazneata ? ? Daca tu esti pampalau !
• Incapatanata ? ? Pana peste masura !
• Ce fac cu viata mea ? ? Nu`i problema ta!
• Ai zis ce`ai vrut ? ? O sa asculti si ce nu vrei!
• K sa te multumesc ? ? N`o sa ma schimb !
• Rea? ? Cu cine merita !
• ti-am zis ca te iubesc ? ? Am fost sincera !
• Bunu` meu simt ? ? Depinde de al tau !
• Sincera ? ? Da, orikt de dur ar fii adevaru` !
• Geloasa ? ? Da, chiar daca nu`mi dai motive !
• Te urasc ? ? mi-ai dat motive !
• Impunatoare ? ? Ptr ca stiu ce vreau !
• Originala ? ? Mereu !
• Devotata ? ? Ptr ca stiu sa`mi mentin prieteni !
• Copiata ? ? De fiekre data !
• Tupeista ? ? Ptr ca tre` sa fiu mereu deasupra ta !
• Vrei sa`mi devi prieten ? ? Demonstreaza ca meriti !
• Indiferenta ? ? Dak nu ma interesezi !
• Parshiva ? ? Datorita unoraaa` dintre voi !
• Te deranjez ? ? Iarta`ma, dar chiar nu`mi pasa
?Incerci sa ma schimbi ? … Nici o sansa
?Te legi de viata mea ? …. Inseamna ca nu ai viata
?te-am jignit ? te-am lovit ? …… Meritai
?M`ai mintzit ? …. Proasta mishcare
?Sa risc ? …. Tot timpul :X
?Sa iubesc ? … Incerc
?Sa sufar ? … Nu prea cred
?Sa`l inshel ? …. Pe el niciodata :X:X
?Iti pare rau ? …. Prea tarziu
?Barfele voastre ? … Nu ma afecteaza cu nimic
?Vorbe ? …. Doar fapte
?Prejudecatzi ? …. Niciodata
Ma critici ? … Ok , eu imi traiesc viata )
?Fantezii ? …. Doar realitate
?Prea mica ? … Nu , doar voi suntetzi prea mari :X
?Eleganta ? … Niciodata , doar copiata
?Sa iert ? …. Tot timpul
?Sa uit ? … Niciodata
?Sa`mi iei ce`i al meu ? :O …. Ce`a mai proasta miscare
?Sa gresesc ? … Tot timpu`
?Sa ma indrept ? …. De multe ori
?Ma acceptzi asa cu sunt ? …. N`o sa regretzi :X

Plecând prin diferite stari in functzie de combinari )."
Eiii bine nu incerc sa te conving… Dar daca n`ai stiut, astazi e soare in loc de frig :d."
Imi alerg timpul . Imi aleg tipul preferat de baiat…"
"Itzi spun … Sa nu ma intorci iarashi din drum … ."
"Ei mi-au spus ca timpul trece tic-tac…tic- tac. Ca treaba se raceshte. :
"Sh n`am de gând, sa te mai las curând… Sh totushi ma crezi pe cuvânt, chiar daca o iei razând. ."
"Intr`un final, neashteptat… Lumânarile se aprind. Sh`aprind durerile ce sting, amintiri aprinse ce ating…"
Intr`o oarecare masura e tare… Sa crezi macar pentru o secunda ca ai lumea la picioare. ."
"Se spune ca iubestiodata in viata, o singura iubire… Atunci cum se face ca suferim la orice despartzire? ."
Ciudat, inca iti simt absentza, pare aberant… ."
N`am dor de casa ca nu m`am pocait. Sh lasa`ma frate sa rulez linistit. :d
"Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lashi afara sentimente, clar, devi slab! ."
Sh am intzeles odata cu timpu` ca nimic nu`i moca!"
Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? ."
Daca vrei sa pleci sa stii ca nu e vina mea. N`o sa ma convingi, nu e vina mea. ."
"? Vreau sa zambesc,e dimineata . Tre’ sa’mi pastrez pofta de viata ! ?"
"? Potzi sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus ! ?"
PoaTe sa se puna si-n cuR si-n Kp . K tot de MiNe aRe drag "
"? Dar esti departe! Te vreau aproape ! ?"
Si am alergat sa invatz sa visez! Si am alergat sa invatz sa iubesc. ! ?"
"? Stiu ca sunt pe lume mii de flori !Dar numai tradafirii imi dau fiori ! . . ?"
RĂSPUNDE
elly
Mai 23, 2011 @ 11:52:57 [Edit]
arfa din tine, suge`0 qum stii` tuu` mai bine … Te ia cu el, tuu` ai vrut, dar el se pisha` pe tine, si m` alege pe minee3`
Bah fetelor nu mai plangeti ,radeti chiar daca e greu,dati -le tuturor o lectie de viata
Ar trebui sa vezi adevaratele comori…nu toate pizdele sexy de langa aviatori….
Numai tineti evidenta…daca plec doua zile incepe concurenta
Nu vreau sa ma schimb…pan` la urma e cel mai important sa te simti bine-n pielea ta
Nu-mi spune ca sentimentele au ruginit in noi….Eu voi fi tot una…cand vor pica din cer soarele si luna
Dar n-are sens…:XSi ies din cadrul tau sa-ti dovesdesc ca traiesc intens…:XAm succes !
Fara lycra sau solar,asta e bronz natural…si special pentru tine,tu cea care te uiti la mine,sunt mai buna si mai frumoasa ca tine :X
Sa Fie Pentu Toate Fetele Kre Ma Vorbesc ) Pt Toate Domnisoarele Si Zdrentele Kre Ma Urasc :X Pt Vbele Lor De rahat Kre Niciodata Nu M`au Afectat
Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju`
Respectul ee ceeaa ` ce primesti pentru ce faci` . tu ma respecti pe mne . si eu din respect ma pisJ ` pe tinee . ;x
Iubeste`o numi pasaa … Pastreazoo` de tOtt` . iar pe minee ca`ndd ma privestii` sa te lingii pe b0tt`
Tacci e un cuvant` pOtrivit pentru.` tne !` pai` de cand vorbeSTi` Tu de mne ? Inchidetii guraa . StapanesTets`i ura FolosejTe`tsi gura dOar aT`cand suGi` pl`a !
Ador[sa te ador] .cand adormi in bratele mele.Ador[sa te simt] .langa mine.Te privesc si imi doresc ca NIMENI sa nu imi fure visele , caci ele ma tin puternica .cand nu te gasesc.
• Tine`ma aproape pentru ca s`ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant,in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele
Nu mai esti la fel. De aia ai pierdut. Daca tot te schimbi, schimba.te cum erai la inceput. Poate doar asa iti vei aminti clipele frumoase, visele ce nu se uita orice ar fi. ;;] Uita tot ce.ai pierdut, tot ce.ai vrut, tot ce n.ai avut … uita timpul ce.a trecut… orice sfarsit, e un nou inceput.
Jocul tau il iubesc, soaptele ma ametzesc…cand imi spui vorbe dulci, stiu ca vrei sa ma seduci ;x
Zic adi0 el zice te r0000g nu pleca! [-xp
Numai incerca,nu ma int0rc langa tine...numai existi ptr mnee[]
Totzi ma stiu d fata rea Dar am inima si eu Chiar daca am sange rece Eu stiu sa iubesc cat 10
Am 2000 de motivee`…Ca sa fiu cum vreauu` sa fiuuu![]
[;x] uresc baiatu` . Care ma doreshte ` . Iubesc baiatu` Care mah iubeste ` Q suflet bun ` Shi cu vb`e bune ` Q el m`ash ducee ` La capat de lumee
?•¦° °Ca orice basm,incepe cu "a fost odata" ! Un baiat si-n gandurile lui mereu aceeasi fata. ! • •¦°
Si tu ma certi . Ma certi pentru ca iti place sa ma ierti !
Teeee Iuuuuuuuuuuuuuubesc;x
"´•*´ ?"Priveste in Ochii mei! Si spunemi ce Vezi!?";x´•*´ ?"
"Voi fii mereu aceeasi fatha cuminte,cu acelasi zambet usor ironic pe buze…care ascunde multe…[]"
""Multzi ma stiu … putini ma cunosc … multzi ma vor …unul singur ma are ""
"" . Itsi spun acum ce`mi spuneam sji mie : nu e totul perfect dar o sa fie ! ""
"Spunei stop cand te streseaza…explicai ca exagereaza…nu intelege?abereaza?Spunei PA si se calmeaza"
"Jtiu Ce Vrei • Jtiu Ce`tSi Trece Prin Cap • Dar Nu IntSelegi Sunt Un Vis Ocupat!"
"Te aprinzi usor doar cand ma privesti… Ai mintzii orice sa ma cuceresti"
"Poate ai tot, poti sa treci peste , poate totu e o simpla poveste….Dar nu ceda. plangi cat inca mai poti …ca tine sunt putine dar ca EL sunt toti !"
"Si poate crezi ca gresesc…E felul meu de a fi…Nu ai inteles tu,va intelege altu’ a doua zi"
"Cu indiferenta ta mai facut tare…acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele tale…si dabia acum vezi si u ca indiferentza doare"
RĂSPUNDE
Te Iubesc Iulian
Apr 22, 2011 @ 23:33:19 [Edit]
Te IubeSk In sStil FitSoOs[]PeE SistEm PeRICuLoS[:-X]`!
RĂSPUNDE
Pustoaika
Apr 22, 2011 @ 19:47:04 [Edit]
Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu :X
RĂSPUNDE
Te Iubesc Iulian
Apr 22, 2011 @ 23:34:07 [Edit]
Mistoo Imi place>;d…Ciq` o IubeSti Maa.:O:O.Ciq` e La Inima Ta.
Ia` Jura`te Qm` e Mai Rau cu Numai St` In SufleTu Tau
Jura`te In FatSa Ei cu Numai St` Yo Ochii Tai.
Hai LaSa`ma In ***` cu VrajeaLa Ta
Prietena ta e obsedata! Daca vreau ti.l fur nebuno! =]]
am sa plang pentru tot ce’am trait…am sa plang pentru cat ne’am iubit…daca’i stii cat as vrea sa’ti vb…sa’ti mai spun ca si azi te iubesc…na fost nici’un vis in care eu nu te’am atins mie dor de tine in fiecare zi….cine m’ar iubi nu te poate inlocui ca tine nimeni nu va mai fi…as face ori ce SA TE MAI POT AVEA chiar daca esti acum cu alt cine va
A ieSit La inteRvaL
O FATA cu StiL ShukaR
E mumoSA, aRe taLent
Si fitSe din occident
SufeRa doaR pe vaLoaRe
MiRu’ EI nimeni nu’L aRe
MoaRe Lumea se oFtica
fata ESte de eLita
Imi zici ca e gOlan…da stiu bine… Dar golanu` asta ma iubeSte pe mine…`
ti-am mai spus de atatea ori
nu ma`npaci numai cu flori
`Nu intelegi , nu simti , Si nu sti cum sa faci
Eu nu cred in tacere Nu vreau sa taci!
NU Te mAi juCa.CanD o S-O pieRzi.O sA-ty paRa Rau.O sa veZi.ChiaR dAcA acum Nu CreZi` []
`Daca pana ieri plangeam dupa noptile in doi
`De azi urasc sa privesc pozele cu noi
`Urasc sa fiu la zid in viata mea
`Te rog dispari si uita de el si ea :p
`sti`…Dorintzele sunt pe gratis ;x… Eu Nu` ! ….
Nu`tzi promit nimic . Da` gandeste`te un pic . nu ma ai pe mine , n`ai nimic "
Spui ca`i pusht0aik` si nu`tZi plc`asa…dar asa cum e ea` tZi`a furat inima.cat vrei tu sa pari de Gig0lO.cand ii vezi 0chish0rii itZi piere chefu` de`a face misht0 !
0 Barbie d` piatra sh fier, plange si t` striga la greuu . Pl0aia ii ineaca plansuu, iar tuu nu`i vezi decat surasu.`
Nu vreau sa`l despart de aia . Ca sta bN asa . .ஂdaR cum sa scap d el?! K`a devenit un tampit . Vine la mine cu texte de geNu:♥"sunt indragostit" ♥
Ѳ.Imi zice : "Hai sa ramanem amici!"…ce cliseu.ce cuvinte mici… …zic: "ooh.te-as injura…da ink te vreau "…Ѳ
.E un jOc ce tu l`ai inceput.si ai trisat. n`ai dc sa regreti ca la finaL ti-am dat sah mat
•♥•A TreCuT aTaTa VreMe sh`Înk Nu a DisPaRuT••RaSa De Pryetenyy FaLșy Pe CaRe N`ași fyy vRuT Să`y fyy aVuT•♥•
""][=-[--TrAyEsThE In AsHa`FeL Sa NoO tZy Se ObSeRvE PrEzHeNtZzA.DaR cand pLeCy DyN LoKuL In CaRe Ay TrAyT Sa TzY Se SyMtA AbSeNtZzA -- ]-=]["
"- EU sunt nenorocita` fara d care n`ai putea s traiesti` ! Inima mea N`o dau oricui . Vezi sa Nu`mi gresesti` ! ;x
- Orice s`ar intampla. el p mne` ma iubesjte. Eo sunt printsesaa`lui. Sji`fara mnee . nebunejtee`!
Snt diferita, cand lumea e la fel gandesk diferit! De aia m`ai ales p` mne ca tsi-am dat d `gandit
Fericirea ta a devenit un simplu mit, acum zambesti d0ar cand certurile i`au sfarsit
Fa ca zambetul tauu s` schimbe lumea! Nu lasa ca lumea s` schimbe zambetul tauu!
Nu t` uita la altsii, priveste cum esti tuu . Ap0oi s` zici d` tne, daca` esti bun sau nuu
T` zbatsi sa`mi pui lumea la pici0are? Hai mai ai 0 incercare! Crezi ca p0tsi s` ma alintsi? d0ar cu v0rbe sh priviri?N0ah baiatuu meu frum0s, d0ar cu pantal0nii j0s
Faci tuu p` zmeul, dar e0 snt vantul . Sh fara mne nu te`ai putea inaltsa
RĂSPUNDE
deutik
Sep 18, 2010 @ 19:09:35 [Edit]
sunt superbe… sa mai bagi sh altele sh mai noiii…:X:X:X
RĂSPUNDE
irynuka
Aug 31, 2010 @ 17:27:59 [Edit]
tzuper statusurile bvo pup :*:*:*> De O bLoNda:
ღஐSâиgε Iи aρă иu se Fa©ε◊ soяă τoτ ℓa soяă τяagєஐღ
◦○●◊ τe yuЪє§© p®yиţuℓ мεu ◊●○◦
♪→PisSy ׃x←♪
GuRa LuMiI u Sa N’o BaGi In SeaMa… InTrEaBa’Ma Pe MiNe, DaK vReI Sa StI cEvA… Ca Eu StIu CeL MaI BiNe Ce’a FoSt In Viata Mea""""
♥★♥ઇઉ♥ ઇઉ♥★♥
"[M`a`ntarit:"Fata mergi inainte,O sa ai parte si de fapte nu doar de cuvinte,Orice ar fii voi fii aici mereu,Stii bine te poti baza ai spijinul meu"
EsTe o PapUsha . Te FacE So IubeSsti .Sa tE´ndRagOOstesti:X sA tE iNduLcesti:X Si Fara Ea nOO potSsi Sa TraIesHhti
ziCi ca e perVersa ? bine aSa o s fie in cOnTinuaRe nu S`a nasScut baiaTul caRe s`o caLce`n piciOare
multsSi` ii gasSesSc defecTe
impresSi in cap.
zi de Zi un fRaier care se creDe baIath` de baiaTh`
daR ea va raMane tOot` sOora mea
niciOodaTa n`Oo vOoi traDa
jUr pe viata mea
Te Crezy maRe ...Tzipi la mine taRe.daR Stay liniStit.tOtul aRe un SfarSith! Shy SfarSithu Tau , E inceputhu meu
Te aDoRh mAy MuLtH dEcAt aS fY cReZuTh ...Te IuBeSc La mAxIm PoAtHe Sh mAy MuLtH.sH ca Sa mA CrEzY cE SpUn.iAu IcOaNa Sy Ma jUr...K dOaR kU tInE vReAu Sa rAmAN"
Nu May Are RoSt $a Ma StReSeZy.Deja InCePi Sa Ma EnErVeSy.Nu Ma Lua Ku Alea'alea K VyNe AlThU sI iTy zic V.A.L.E.A"
Nu Vreau Un Increzut Cu Portofelu Gros Vreau Un Baiat Sa Ma Inteleaga Si Sa Imi Vorbeasca Frumos...Daca mai e Sh increzuT Mai e sh Fara bani Pai du-te La puScarie pe 25 De ani[]""
Cu InDiFeReNtZa Ta.mAy FaKuT mAy tare…aKuM nU’ tZy CoNvInE.dAr InCeT iNcEt CaLc Pe UrMeLe TaLe.Sh AbIa AkM vEzY sH tUh K InDiFeRenTsA dOaRe"
Si poti sa tipi ca nu te aud….si poti sa plangi ca nu te vad….si poti sa pleci ca nu te caut…si poti s mori ca nu imi pasa
dC mA MynTsy ?Sh Imy SpUi ca mA IuBeStHy.Sh Pe AsKuNs cU AltHa tE InTaNlEsThY…tE JoCy Cu vIAtZ@ Sh dRaGoSteA MeA…dC nU VrEy Sa aLeGy InTrE Mn sH Ea ?"
"PaRfUmUl mEu In BlUzA tAh Shy StIluL mEu In myNthEa TaH.vEy CaUtHa PrIvIrEa MeA.iN fIeCaRe eA dYn ViAtSa tAh….:
aRfElE O SA lE aRuNk CaNd o sA iNtrU IN pAmAnT DaR sI cand inTrU iN pAmAnT tOt aM sA SpUn Un CuVaNt:X PROSTULE TE-AM PAKALIT DUPA TN MAM TOPIT:X
Nu Ma SuPaR, dYn CoNtRa, SuNt ChyAr FeRiKyTa! dAkA eRaM uN nImEnY nU eRaM aTaT dE bArFItA….cAsTiG oRiCe MeCy, Pe ScEnA’Ty DaU sCoR, iAr DaK o dAu In bARa…Am GrIjA sA FiE bArA-gOl
sHy Ce dAk lUmEa’i rEa mA AjUtHa sOrA MeA.K si La rAu dA sH lA BiNe nu Se dEsPaRtHe de mN :X:X
Cu fortza nu pot sa te tin.Langa mine de`ar fi un chin.Sa te vad cum ma respingi mereu.Cand vreau sa te strang la pieptul meu""
Stie cum sa ma tina.K atunci cand sunt cu el sa ma simt ca o regina.Ma face sa plang cand cu zilele de aksa dispare.Cu toate astea,eu stiu bine.Orice-ar face tot la mine vine"
Pentru mine s’ar intoarce.Doar eu sunt fata lui chiar si atunci cand ma inseala.Jtiu ca e o aventura goala si doar eu in inima lui sunt campioana
ﻷ♥ Ŧוтză Ðε Ŧεтוтză Cu Ðuℓcεaтză ℓa Guяוтză ♥ﻷ
".mori dupa mine:Xda si eu mor dupa tine:Xmurim aman2 unu de altu:Xteam facut sa uitsi de mata si de tactu:X:X."
♥⋆Ö⋆ლÏ¢Ka⋆թ®ŸოTՀεŠsΎkÀ⋆♥
E De AjunSs O SaRutaRe … Ca Ai BuZze CriminaLe
Sunt fitzoasa cat se poate. Tupeista pa`n la moarte. Indragitha sy stylata. Astay fata adevarata…"
Ai Parfum De Floare Rara… Si esti Printzesa Rara-n Tzara…Cu Fetele Nu te Intreci…Dar La Fraieri Le Dai J3T"
Nu distrug visele… injectez sperantza
ToCuRi InAlTe…parUL lAsAt pe SpAtE…DELiCaT RuJaTa…AtEnT pArFuMaTa…MeRsUl De FeLiNa…Pe bAiEtZiI iI AlInA daca Nu EsTi aTeNt rAmAi fArA un CeNt
Nu ma cunosti dar Spui ca sunt fitzoasa.Te ascult atenta si-ti spun: Chiar crezi ca-mi pasa?
Dragutza cat sa te faca sa te uiti de doua ori . Dulce suficient de mult . Putin nebuna dar nici salbatica . Genul de fata care te face sa zambesti
extraorinarae si dc nu?pentru unii snt superficiala…m`am satuRat` sa ma kriticati intr`unA…acum e timpu` sa va tineti` draku` gura
Femeia e ca masina….Investesti in ea …O arati prietenilor tai …O iubesti …Ai grija de ea …Iar intr-un accident o poti pierde
Orice baiat merita a2a shansa[]. ~Evidenth~ .Cu alta fata. )""
Atat iti spun : Indiferenta mea o sa te doara ! si inca tare.
Mi`e dor de Tine si mi`e bine langa Tine mi`e dor de Tine si Te vreau doar langa mine
Jh ce ziceai?!?….>>.Dar sa stii`! Nu sunt una din fetele care iti spun prostii`! Te plac asa cum esti`!… Tu ma crezi`. si`mi dovedesti ca ma doresti`!"
RĂSPUNDE
Anna Marya
Aug 05, 2010 @ 11:54:20 [Edit]
…->…TE IUBESC ! :
♥Pt ca eu te cunOsc Q adevarat
♥Pt ca e simplu`
♥pentru ca e cOmplicat
♥Pt ca imi place poOza
♥pentru ca esti aLinTaTa miia` ;x
♥Pt ca suntem de nedespartit
♥pentru ca esti cea mai faina fata
♥Pt ca esti cea mai dulce fata
♥Pt ca esti o scumpa
♥Pt ca meriti laudata
♥pentru ca multi nu ne supOrta
♥pentru ca imi caut cuvintele in Ochii tai
♥pentru ca vrei sa pleci sh te retin
♥Pt prostiile mele la care razi
♥Pt ca esti cineva in Orashu` asta
♥pentru ca ne distram
♥Pt ca ne imbatam
♥pentru ca ne iubim
♥Pt ca zambesc pentru tine
♥pentru ca am nevoie d tine
♥pentru ca barfim tOata ziua
♥Pt ca visam impreuna
♥Pt ca vad cOpilul din tine
♥pentru ca mereu imi spui: "ai grija de tine"
♥Pt ca ne certam
♥pentru ca ne impacam in timp ce clipesti
♥Pt ca iti pasa
♥Pt ca trebuie sa pierzi
♥Pt ca trebuie sa castigi
♥Pt ca tu te ridici
♥Pt ca ai O privire divina
♥Pt ca ai inebunit baietzii
♥pentru ca te`ai schimbat
♥pentru ca esti nebuna
♥Pt ca esti ciudata
♥pentru ca minti
♥pentru ca te joci
♥Pt ca gresesti
♥pentru ca ai curaj
♥pentru ca ai tupeu
♥PT ca esti increzuta
♥Pt ca faci pe inOcenta
♥pentru ca esti cuminte
♥pentru ca esti indiferenta
♥pentru ca esti gelOasa
♥pentru ca esti iubita
♥pentru ca esti nesuferita
♥pentru ca esti admirata
♥pentru ca esti deOsebita
♥Pt ca esti unika
♥Pt ca esti naiva
♥pentru ca esti criticata
♥Pt ca esti in lumea ta
♥Pt ca esti un inger
♥Pt ca esti sh demOn
♥PT ca te maturizezi
♥Pt ca te tin aparte
♥Pt ca ai un suflet imens
♥pentru ca nu e tOtul perfect
♥pentru ca felul tau de`a fi ,calca mereu pe aripile mele
♥Pt felul cum privesti
♥pentru ca razi
♥pentru ca plangi
♥pentru ca taci
♥Pt ca zambesti
♥Pt ca regreti
♥PT ca speri
♥Pt ca stii sa ierti
♥Pt ca urasti
♥Pt ca visezi in culOri
♥pentru ca imi place numele tau
♥Pt ca imi place chipul tau d cOpil
♥Pt ca tu crezi in visele mele
♥Pt ca sh eu cred in visele tale
♥pentru ca te enervez
♥pT ca iti place viata
♥Pt ca visele tale se implinesc
♥Pt ca sunt vOrbe care dor
♥Pt ca esti langa mine
♥Pt ca sh eu sunt langa tine
♥Pt ca mereu, mereu m`ai ajutat
♥pentru ca te simt aprOape chiar daca esti departe
♥pentru ca am fOst cu tine cand ai iubit
♥Pt ca stiu cand ai suferit
♥Pt ca am incredere in tine
♥Pt ca esti cea mai buna prietena a mea
♥pentru ca stiu cand te-a durut
♥pentru ca adOr cand imi spui "nani bun" ;x
♥Pt ca stiu cand te`ai bucurat
♥pentru ca ma faci sa rad
♥Pt ca ma faci sh sa plang
♥Pt tOt c ai faqt pentru mine
♥pentru ca am nevoie d zambetul tau
♥pentru ca te adoR
♥pT ca iti place viata
♥Pt ca pur sh simplu Te Iubesc
♥pentru ca in inima mea esti p Primul loc
♥Pt ca eXisti
♥pentru ca stii sa te faci iubita
♥Pt ca eu te iubesc ca toti la un loc ! ;x

| Bettw a răspuns:

Uithe nishte sts de prietenie:

1.Prietenii adevaratzi sun ingeri , chiar daca au uitath sa zboO0are.
2. Sunth incoO0njuratha de ingeri , ii numesc simplu PRIETENI
3. Un prieten adevarath e acela care iti acCeptha trecuthul te sprijina in prezenth. sh te incurajeaza in viitoOo0r
4. Pritenii vin sh pleaca , dar pe cei adevaratzi ii pastrezi tooo0atha viata.
5. Nu-mi spune cum sa-mi aleg prietenii. Ma ricep la astha. Ca dovada te.am ales pe tine.
6. Ea e langa mine . Cand am proOo0bleme moOolthe.
Shi tooth ea e singura. care stie s ma askulthe.
7. Prietenii adevarazti te critika. nu ti-o lua in cap… prietenii falshi te lauda … ca sa te faci de.
8. Un prieten adevarath iti vede prima lacrima. o shterge pe a doua … si o oOo0preshte p a treia.
STS de Drago0oOsthe
1. " Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

2 " Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC! "

3 " Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

Statusuri de dragoste 4 " Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…. "

Statusuri de dragoste 5 " Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

Statusuri de dragoste 6 " As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

Statusuri de dragoste 7 " Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine… "

Statusuri de dragoste 8 " Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

Statusuri de dragoste 9 " Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

Statusuri de dragoste 10 " Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

Statusuri de dragoste 11 " Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

Statusuri de dragoste 12 " Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

Statusuri de dragoste 13 " Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

Statusuri de dragoste 14 " Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

Statusuri de dragoste 15 " Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

Statusuri de dragoste 16 " Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

Statusuri de dragoste 17 "O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

Statusuri de dragoste 18 " Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

Statusuri de dragoste 19 " Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 20 " Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

Statusuri de dragoste 21 " Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. .poate se v-or saruta… "

Statusuri de dragoste 22 " Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

Statusuri de dragoste 23 " Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

Statusuri de dragoste 24 " Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

Statusuri de dragoste 25 " Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

Statusuri de dragoste 26 " Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

Statusuri de dragoste 27 " Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

Statusuri de dragoste 28 " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

Statusuri de dragoste 29 " Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

Statusuri de dragoste 30 " Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

Statusuri de dragoste 31 " Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

Statusuri de dragoste 32 " Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

Statusuri de dragoste 33 " Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

Statusuri de dragoste 34 " Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

Statusuri de dragoste 35 " Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

Statusuri de dragoste 36 " Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

37 " Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

38 " IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

39 " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

40 " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

41 " IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

42 " Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori… "

43 " As vrea sa-nnec mahnirea, Ce sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, Ce bantuie prin lanuri verzi… "

44 " De ce te simt atat de departe si nu-ti aud de dor cuvintele, cand un sarut ne mai desparte, si cand splendoarea inca ti se mai simte… "

45 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 46 " Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 47 " Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine… "

Statusuri de dragoste 48 " Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza… "

Statusuri de dragoste 49 " Cat de MULT te iubesc … nu vei sti NICIODATA… ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama …astept sa vina ziua aceea cand totul va fi asa cum ne doream… "

Statusuri de dragoste 50 " Nu distrug visele… injectez sperantza :X ! "