| Nicaleta a întrebat:

Vreu un status fain fain +funda.

3 răspunsuri:
| RaduPhantom a răspuns:

Am invatat Ca oricat Ai plange lumea Nu Se opreste In loc Pentru durerea TA…
Am invatat sa visez…Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi…Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu …Dar o accept asa cum este…
Totul trece, dar totul nu se Uita!
Sa stii ca te iert/nu vreau sa astept/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
Daca ai ochii deschisi crezi ca vezi?
Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au putut
Fericirea depinde de noi. (Aristotel)
Nu am dat gres. Pur si simplu am descoperit 10, 000 de idei care nu functioneaza. (Thomas Eddison)
Omul creste repede, cand trebuie sa se descurce de unul singur!
Nu regreta un lucru care candva te-a facut fericit!
Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea, dar o poti simti.
Oglinzile nu pot vorbi…dar ce noroc pe tine ca nu rad…
E o nebunie sa urasti toti trandafirii, doar pentru ca te’a intepat un spin!
Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata.

Omul nu e cum s-arata, ci cum simte. – Ion Agarbiceanu
Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea. – Georges Brassens
Opusul dragostei nu este ura. Este indiferenta.
A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie
Iubirea este singura datorie pe care o cunosc.
Dragostea inseamna sa nu trebuiasca sa iti ceri iertare niciodata.
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. – Octavian Paler
Placerea adevarata este de a sta cu cineva la masa. – Antoine de Saint-Exupery
Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima. – Gabriel Garcia Marquez
Nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete. – Octavian Paler

-The truth is, I don't care if you get hurt or not
-Dreams are today's answers to tomorrow's questions
-Si daca eu nu ma mai intorc, o sa ma mai pastrezi in suflet?[
-"when I'm good, I'm good, but when I'm bad I'm better"
-ma-nveti cum sa plang.:X ma-nveti cum sa rad...ma-nveti sa ma bucur de ceea ce sunt.
-ne facem zilnic datoria pentru viata:X
-Departe de agonie. Aproape de extaz:X:X:X...ii iubesc,.
-Ma uit la tine pentru a vedea daca te uiti si tu la mine ~!
-cu noi se anunta soare in orice oras din tara:X
-Maine vom cerceta privirea rece a unui...suflet ce nu percepe.

-.altfel nu se poate...un autre jour. excesele-s normale te purifica:X
-linistea-i o harababura pe care mai bine o tragi adanc in piept:X

-daca ploua ploua...e o zi perfecta pentru a zambi:X
-sunt doar eu si tacerea:X...si apropo daca timpu' s-a oprint nu-l mai misca:X
-te-as trage in piept daca ai scoate fum daca ai avea clorofila te-as iubi acum:X...
~>Take careee`!

| dedee14 a răspuns:

1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry, be happy(nu te ingrijora, fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!; x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12. Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13. Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14. Learn from yesterday,live for today, hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi, spera pentru maine)

15. Good friends are like stars.you don't always see them, but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

16.Sick of crying. tired of trying.Yes! I`m smiling! But inside I`m dying...(M-am saturat sa plang.M-am saturat sa incerc.Da! Zambesc! Dar inauntru mor.)

| dedee14 a răspuns:

Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu ? i ? winking

Nu sunt! Cauta-ma pe google!

Fetele imi bat in geam, nu aud, am termopan!

M-am nascut normal. Scoala m-a tampit

Status under construction

Nu pot sa vb acum, am mancat ceapa…

Oferta toamna-iarna: la fiecare buzz dat primiti un ignore gratis!

2. Foaieverdesolzidepesteuiteprostucumciteste

3. Cica au pus turcii la intrarea in moschee un cuvant scurt neinteles nici de cei mai mari intelepti : DND

Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit. Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul. Ai fost alaturi de mine cand mi-am busit masina. Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!

Ai luat cu tine ce-aveam mai bun.atatea vorbe ce-aveam sa-ti spun.chiar de NU SUNT AL TAU.te voi IUBI mereu! tu ramai in sufletul meu."

nu ma supar ca vorbesti asa mult,atat timp cat nu te superi ca nu te ascult.

Caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine,un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des!

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia.iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist,tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! fie-ti teama de prieteni!

Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul. – Rabindranath Tagore

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi.

Dragostea este o poveste straveche, dar care este totdeauna noua

Dragostea poate uneori sa fie magie. Dar magia poate fi uneori… doar o iluzie.

Dragostea nu e un sentiment, e o CALITATE

Exista atatea lucruri minunate…Numai de am avea ochi sa le vedem,suflet sa le iubim.si maini sa le atingem!

nu sunt asa cum ai vrea,nu sunt asa cum iti doresti,nu sunt cel pe carel l-ai vrea…dar sunt acel ce iti lipseste….

Sunt rau. Sunt bun. Sunt nemilos. Sunt bland

Da, tu, iubeste-ma asa cum sunt.

De-as fi doar bland si bun, cum ma doresti

ar fi usor de tot sa ma iubesti.

Atuncea toata lumea, cata e, m-ar adora -

si-ar mai avea acelasi pret,

iubirea ta? "

Te Iubesc …e putin

2. Te ador … E infim

3. Amandoua . e sublim

Nu pot sa adorm,

si ingerasul mi-a sa ma gindesc

la ceva frumos din viata mea

asa ca m-am gindit la tine. happy :*

Nu-mi pasa de moarte,dar ma doare sufletul sa parasesc viata

Dragostea nu e o stare de spirit …e un stil de viata…

Originalitatea nu consta in a spune ceva ce nu a mai spus cineva…ci in a spune exact ce gandesti u

Dragostea este jarul amprentat in interiorul inimii.

Dragostea este ca si marea, nu o poti cunoaste plimbandu-te cu o barca pe deasupra, va trebui sa te scufunzi in ea.

dragostea e ca vantul…….nu se vede dar se simte….

Inainte de somnik,

Iti trimit un mik pupik,

Sa il ti pe obrajor,

Sa ai somnul mai usor,

Sa-l tii-n brate langa tine,

Si sa te gandesti la mine.

iubirea e doar un deja – vu al unui suflet imbatat de farmecele unui vis ….

Unde dragoste nu e, fericirea este o imitatiei.

Iubirea este piramida creatiei universale.

Cautam inocenta pe toate rafturile vietii, dar o gasim din ce în ce mai rar;important este sa-i cultivam caracterul.

Esenta iubirii nu va disparea niciodata, desi fumurile orgoliilor va încerca mereu sa o sufoce.

ragostea e mai presus de toate…daca ai cu cine le imparte,traieste momentele iubiri…si vei avea totul, cheia fericiri.

Te caut in fiecare vis

Ca te intorci tu mi-ai promis

Dar nu mai apari ca alta data

Nu mai esti cum erai odata

Acum esti distant, acum esti langa mine

nu-mi pot da seama ce se-ntampla cu tine

Gandeste-te putin cat rau poti sa faci

Dar cand vorbesc cu tine, te intorci si taci…

Exista sex fierbinte, sex salbatic, sex in grup, sex protejat,sex oral,sex anal, sex prin telefon, insa pentru TINE exista… MASTURBAREA.

Adori trupul meu dulce…iti place cand buzele noastre se ating…esti in al noualea cer cand simti in tine picaturile mele…sunt acelasi eu: Jack Daniels!

Crezi ca Totu` iti Apartine. Ai Bani...Potzi sa Ai Orice. Insa Nu Si` Pe MiNE ….

Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.

Crezi ca ma cunosti?te-nseli amarnic...sunt o simpla imagine...o poza ce o poti interpreta cum vrei.

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva... Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea.

Daca ai nevoie de mine . nu mai sunt aici . strig-o pe ea .Poate ea isi face griji

Invidia v-apasa, nimic nu va convine,

Mai bine fraierii sa taca, cum se cuvine.

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele. Pt cei ce nu pricep. Mama prostilor e mereu gravida.

Dintr'un trandafir, fiecare petala e o iluzie, insa fiecare spin e o realtitate

Frumusetea atrage priviri, atitudinea fura inimi:X:X

ofera-mi destula liberatate...cand ma vei avea cu siguranta!

Daca astazi simt ca toate ma dor

Maine stiu ca-mi va fi mai usor.

stie• Sa •Se• Poarte •Cu Mine• K• Un• Actor• Din•Filme

IuBiRe• O sA GaSestidOaR• In FiLmE sHi DaK aSta vReI• iMi PaRe RaU dE tInE•

daca ai ceva de comentat tzine pentru tine nu conteaza si nici nu va conta! fac ce vreau cu viata mea!

Nu ma intelegi? stiu ca ai vrea mai mult Toate la timpul lor Sthii?asta sunt

Da! VoR FiI DoAr El Si Ea ImPrEuNa, PaNa cand Se Va SfArSi MeReU AcElasi DrUm Ii Va UnI

Du`te la o blonda si la o roshcata K stiu ca poti sa le faci fata Dar intoarce`te la m K stii bine tot bruneta tzine la tine

E atat de dulce cand o strangi la piept E asa frumoasa cand tu ii zambesti Atat de fericita cand ii spui ca o iubesti

Fetele iti vor spune multe ca "Te iubesc!" si cum,si cat iti vor spune mai frumos ca mine insa nu te vor iubi atat

Te maturizei prea greu sa stii ca nu sunt ma`ta sa te iert mereuwinking

.Oare cine-ar fi crezut?Oare cine-ar fi stiu?Dintr`un joc copilaresc Sa ajung sa te ubesc!

• Oare ce simtzi cand ma vezi ?•Oare in mine u ink mai crezi ?• ...

Am UiTaT dE LiMita [love struck]Am UiTaT dE DiStAnTzA[love struck]StAm Fata`n Fata[:X]."tE ad0or" Iti SoPtEsC[love struck]."Te IuBeSc" iMi raSpUnZi[love struck] Ia`Ma in BrAtZe[love struck]Sa ZbUrAm pRiNtrE vIsE INtR`un UniVers dE dOrintZe[love struck]

"stiu cand sa rad cand sa fiu suparata cand in ochii tai sa fiu cea mai importanta fata"

[♥]stie cum sa fac, cum sa ma tzina [♥] ca atunci cand sunt ca EL sa ma simt ca o regina[♥]

Nu doare ca nu te voi mai vedea doare ca nu voi mai simtzi; nu doare ce a fost, ci ce va fi

Cateodata ma gandesc la tine Alteori stiu ca nu e bine Dar stiu ca te voi pastra mereu In inima mea[love struck][love struck]

Nu Mai Pot de Tine ca estiDulce Rau de Tot[love struck] Dak Imi Dai un Pupic nu`Mi mai Trebuie Nik`[love struck]

.DiFeRiTa, nU pOaTe Fi cOmPaRaTa NiCi K ToTzI bAnIi DiN luMe Nu PoAtE Fi cUmPaRaTa[winking]

º•Tu tzineai Mult la el,.º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.º•

EL e singurul ce poate sa`mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate♥

Ea a fost mereu langa mine cand restul m`au lasat Si a fost mereu cand totzi pe la spate m`au acuzat Ea m`a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck

Si Va Plange Neincetat,dOrindu`si sa Fi Uitat…Alinandu`i Durerea O Stea,O Mangaie cU Raza Sa!

Cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan`la urma tot la tine vine asa ca ai grija de el ca`n inima lui nimeni nu`i la fel!

"Ce`i al tau e pus deoparte"

[♥]imi place cum ma privesti[♥] imi place cand imi zambesti[♥]

Poate ca eu nu stiu ce`i dragostea [love struck] Dar stiu ca de tine m`a legat ceva [love struck]

Ai fost cu mine cu mine ai tras mereu Si nu ma refer la bine, ma refer la greu.[love struck]

FaTa MoDeL AsTa O sA FiU pT eL[love struck]

.•ღItzi place zambetul si chipul meu de copil Itzi place cum arat Itzi place al meu stil Itzi place ca n`am figuri si ca sunt naturala Itzi place ca exist si ca sunt reala•ღ

sa iubestifara conditzii sa vorbestifara intentzii,sa daruiestifara motive,sa tzii la cineva fara explicatzii

Ce`am simtzit ca Tn nu mai Simtzisem vreodata Era un Sentiment ciudat,dar Incepea sa`mi Plak

Ma acoperi, ma intzelegi, ma strangi in bratze si ma incalzestima faci sa cred ca in 2 este mult mai greu sa pierzi

Esti. GanduL. MeU. BuN. ShI. PoatE. ca. O. Sa. Am. ca. Tn. Un. SfarshiT. de. DruM.

Pap un mar, daca vedeti "idle" prea mult chemati salvarea, inseamna ca mi-a ramas maru in gat de la cat m-ati injurat

" Trece lebedele-n zare... eu ma uit, ele dispare...

Dau din craci ca cei saraci si din buci ca cei nauci!

" Femeile sunt impartite de catre barbatzi in 4 mari categorii:1.mame; 2.doamne; 3.cu*ve; 4.mama doamne ce mai cu*ve ! "

Colo sus in cimitir

Stau mormintele in sir

Daca faci mishto de mine

Fac un loc si pentru tine

Bea suc de fructe,

Suc de fructe inseamna sanatate,

Sanatate inseamna sport,

Sport inseamna faima,

Faima inseamna bani,

Banii inseamna femei,

Femei inseamna dragoste,

Dragostea inseamna SIDA,

SIDA inseamna moarte,

Deci nu mai bea suc de fructe!

Cine se trezeste de dimineata…caska toata ziua Funda ?