| wapriliew a întrebat:

Zicea azi profa de chimie ca exista un site google maps parca de unde poti merge pe strazi din orase mari si ca poti vedea totul ca si cum ai fi acolo.care ste site-ul de fapt? eu stiam ca maps e doar cu harti.:d

Răspuns Câştigător
| Trolli a răspuns:

Google earth.
Il downlodezi gratuit de aici.
http://www.google.com/earth/index.html

7 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Sa-mi spui daca te descurci, iti explic. happy

| JohnnyJohnny a răspuns:

Https://maps.google.ro/maps?hl=ro&tab=wl, scrii ce vrei la cautare, duci curosu` ( sageata de la mouse ) pe o strada si dai de rotita pana te duce pe strada si iti apar pozele daca ma intelegi happy. Sa ai o zi buna!

| valentingb a răspuns:

Www.maps.google.com sau poti downloada Earth, si folosesti functia Street View, (omuletul inclinat de langa + ). Functia aceasta functioneaza doar in anumite locatii, orase mai mari, in care oamenii de la Google s-au plimbat cu masinile lor dotate cu camere de 360 grade. Poti de asemenea sa vezi Varful Toaca (exemplu) din muntii Ceahlau, ca si cum ai fi acolo, terenul fiind reprezentat in 3D. Vei vedea exact ca in realitate, cum de pe Vf. Toaca se vede Marea Neagra(super!).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Google maps are si street view pentru orasele mai importante.

https://maps.google.com/......ttps?/maps

| Negrea_Amalia_1995 a răspuns:

Mai e unul google harti dai pe el si apoi e un omulet acolo il iei si-l pui pe o strada apoi te plimbi cat vrei vezi lucruri pe care nu le stii, eu am fost pe transfagarasan prin satelit sunt din arges nu am mai fost dar s-a vazut tot munti paduri si am urcat chiar pana la balea lac foarte frumos

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Goodle earth

| Chocolateiseverything a răspuns:

Da exista, cand intri pr google iti apare sus(sub bara unde scrie http...) o bara unde scrie cauta, poze, harta, play si mai multe chesti. Dai unde scrie harta(sau maps, ca eu am meniul in suedeza) si iti apare harta. apoi in harta o sa gasesti un omulet portocaliu, ia omuletul si adu-l unde vrei tu, ii dai drumu si apoi esti pe vreau stada sau oriunde ai pus omuletul
happy sper sa gasesti