| Pisiii :x a întrebat:

Ziceti-mi niste tratamente pentru buze? [ cum ar fi ulei de masline si sare ] dar ceva diferit care sa-mi mentina buzele necrapate.

Răspuns Câştigător
| yumeee a răspuns:

Bună. Mie primăvara îmi crapă buzele excesiv, că tind să le tot umezesc blushing laughing şi singura soluţie care a funcţionat a fost crema de gălbenele.
Îmi tot zicea bunica să mă dau dar nu o băgam în seamă, că aveam balsamurile mele nivea, avon, garnier,. dar acum am o cutiuţă mică cu cremă mereu la mine, e noul meu balsam de buze.

Într-o zi îmi crăpaseră ff tare când am mers la şcoală, şi m-am dat toaaată ziua intruna cu un balsam dar tot mă usturau, şi când am ajuns acasă şi m-am dat cu cremă de gălbenele, mi-a trecut instant. Eu zic să încerci, dacă nu ca balsam ca mine (eu-s mai extremistă), ca tratament seara înainte să te culci sau aşa. happy
Succes.

5 răspunsuri:
| yanny`s a răspuns:

Poti incerca sa te dai si cu miere sau cu ulei de ricin.catifeleaza buzelesmug

| Punky a răspuns:

Eu folosesc de la avon Sheer, e cu ulei de jojoba.

| Georgianna3723 a răspuns:

Si eu folosesc luciuri de buze, dar uneori imi fac o fasta dintr-o bucatica de caisa, miere si putin suc de mere. Este destul de bun, iti face buzele mai moi si catifelate, si le protejeaza de frig sau caldura, deci nu iti vor mai fi crapate. Daca totusi vrei un tratament in plus, incearca rujurile cu SPF 15 sau chiar mai mult. Eu am de la Avon si isi fac efectul.

| sofia_1672 a răspuns:

Crema de galbenele e foarte buna am incercat_o si eu.

| emanuelf a răspuns:

Poate gasesti ceva interesant in acest articol: http://director-articole.net/......orientala/