| beatrixo a întrebat:

Buna, am 14 ani, 46 kg iar acum o luna ma ridicasem brusc de pe scaun si incepusem sa vad puncte negre pana la negru complet, senzatie de auz infundat si m-am trezit pe jos cu o vanataie mare. Cred ca am lesinat pentru ca am deficienta de fier. Iau in continuare tratament cu feroglobin dar cand imi fac exercitiile la spalier sau stau cu mainile in sus dula cateva secunde simt ceva asemanator ca si in urma cu o luna. Am incercat o singura data sa "push my limits" stand atarnata de spalier cam 15 secunde si nu am lesinat dar credeam ca o sa o fac. E posibil sa fi fost o trauma?

1 răspuns:
| Marbea a răspuns:

Posibil sa suferi de vertij din care cauza iti pierzi echilibrul. Vertijul este o afectiune a urechii interne daca ai probleme si cu auzul. De la deficienta de fier nu vezi puncte negre.
Mergi la medic si explica ce simptome ai!
Am si eu din cand in cand aceste simptome care nu stiu ce anume le declanseaza si mi-a prescris medicul un medicament pe care il iau o perioada si dispar simptomele.