| Mimi26567 a întrebat:

Buna! La ce bancă recomandați deschidere unui cont?
(să fie ok din punct de vedere al comisioanelor, internet banking-ului, gestionarii). O să îl folosesc pentru salariu.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei banca cu care lucreaza firma.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La BT ai aproape totul gratuit: administrare cont, eliberare card, depunere/retragere la bancomat, plata online, aplicatia BT Pay (in care vezi ce ai platit, si poti transfera bani).
Comision ai la transferurile mai mari, spre alte banci sau plati in alta moneda.
Au si aplicatii cu plata, cum ar fi Neo; spre deosebire de BT Pay, poti vedea si sumele care iti intra in cont.
Mai exista si optiuni ce pot fi activate, cum ar fi plata facturilor; platesti cativa lei pe luna, si ai dreptul sa platesti un numar de nu stiu cate facturi; le scanezi codul de bare.

| adryang78 a răspuns:

Fără să fac reclamă, îți recomand Raiffeisen. Oferă două pachete, Zero Tot și Zero Simplu. Soția mea are cardul de salariu la ei și nu plătește niciun comision, nici la cumpărături, nici la extrageri de numerar. Fiica mea, la fel, și tot fără comisioane. În momentul de față mi se pare și cea mai transparentă bancă. Aplicația lor nu este greu de folosit.

| Inna2173 a răspuns:

Raiffeisen. Eu acolo an pentru salariu, 0 comision.