| adrianaadriana1999 a întrebat:

Care este meseria voastra preferata? argumente si pareri dezvoltate, va rog! Ceva pentru dominisoare. happy FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Eu iti spun totul, adica cum vreau eu sa evoluez. Deci:
- Vreau sa urmez Profilul Filologie sau SS(la liceu)
-Vreau sa dau la Facultatea de drept;
-Vreau sa devin avocata sau judecatore.
Asta e prima mea optiune pentru meseria preferata. Dar mai pot alege sa ma duc si la Medicina, si sa ma fac doctor specialist ginecolog. Acum, nu stiu. Depinde de tine. La ce materii esti buna, si ce ti-ar placea sa faci. Eu vreau sa devin judecatoare deoarece imi place sa JUDEC. Stiu..cum suna asta, dar asta imi place sa fac si chiar ma descurc. Iar varianta cu medicul ginecolog am bagat-o in "meserii preferate" deoarece imi place sa ajut oamenii cu problemele sistemului reproducator. Nu sunt eu cine stie ce obsedata. Dar, imi place sa dezvolt tot felul de chestii in concoordanta cu zona genitala, imi place sa vorbesc despre asta, etc. Fundita?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Profesor universitar, este cea mai frumoasa meserie.

| KamaSutra a răspuns:

Mi.as dori sa devin designer de interior sau arhitecta, pentru ca intotdeauna mi-a placut arta si nu ma vad la medicina, drept sau mai stiu eu ce...
In acelasi mi.ar placea si psihologia, m.am indragostit de ea datorita unui serial, nu stiu daca l.ai vazut,"Lie to me" se numeste, e extraordinar, adica sa.ti dai seama daca un om te minte doar uitandu.te la elhappy
Deci una din asteabig grin

| 03Didy03C a răspuns:

Pai profesoara! Vreau sa urmez un liceu pedagogic din Bucuresti! Argumentare: Te-ai gandit vreodata ca avocatii, presedintii, astronautii, medicii ajung ce sunt datorita profesorilor? Ei ii invata tot ce stiu azi! Deci cred ca ar trebui pusa ca o meserie principala si cu un salariu pe masura laughing Nu stiu, m-i se pare feminina si nu prea solicitanta! Un program de maxim 7-8 ore + pauze mai mult de 10 min ( stim cu totii ca profesorii intra la si 15 min.) si ai ocazia sa lucrezi cu copiii, sa ii inveti ce sti! Cam atat! Bye!