| SpoiledBrat a întrebat:

Câți bani e normal sa dau la nunta la verișori pe care ii vad o data la câțiva ani?

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Se da cam 1000 lei de persoana, daca nu mergi intr-o locatie foarte luxoasa sunt de ajuns si 800.

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru MarianWLF):

Vere ai luat-o raznahee hee? Unde stai tu de dai 1000 de lei de persoana? Banii se dau in concordanta cu cat a dat ala pe meniu..nu poti sa dai tu 1000 de lei cand ala ti-a pus tie meniu de cantina pe masa..Se tine cont de meniu daca omu ti-a pus un meniu de 500-600 de lei din respect mai pui si tu acolo 200-300 de lei pe langa si pentru muzica.Bine din respect nuntile astea in **** ar fi trebuit sa nu platesti nimic...Tu m-ai chemat la nunta ta, tu suporti cheltuielile.e la fel cum l-ai chema pe unu la un restaurant de ziua ta si apoi l-ai pune sa-si plateasca nota.Numai in Romania e obiceiu asta de rahat in care te cheama unu la nunta si tu platesti de parca ala ti-a facut tie un serviciu ca te-a chemat, nu tu lui ca ai venit si ti-ai pierdut o zi din viata.hee hee.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există normal. Depinde de cheltuieli au nuntașii, după ce dai partea ta din cheltuieli, să le rămână și lor ceva.

| SpoiledBrat explică (pentru sadrian46):

Nu înțeleg ce îmi spui, sa întrețin eu nuntașii sau cum?

| sadrian46 a răspuns (pentru SpoiledBrat):

De ce mergi la nuntă? Dacă mergi, mănânci la un restaurant și as ulți o muzică, s-a închiriat un restaurant. Vrei să te distrezi pe gratis sau cum?

| StoicAnalysis a răspuns:

| FreddieM a răspuns:

Uite ce am găsit pentru tine. Poate te ajuta sa decizi suma corecta.
https://newsflash.ro/calculator-dar-de-nunta/
Cheers

| Lupică27 a răspuns:

Niciun ban, avand in vedere ca nu ai nici-o treaba cu ei nici nu ar trebui sa mergi.

| blairelovesmusic a răspuns:

Mai putin de 500 de lei.