| bagialex a întrebat:

Dacă am scos 1100 de lei de la Plus500 trebuie sa mai îi declar la ANAF?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Stai linistit! Ce ai primit tu sunt impozitati deja. Numai castigurile permanente se declara si de unul si de altul. Castigurile la jocurile de noroc se impoziteaza la sursa. Citeste si aici: https://pariurix.com/......nline.html

| valentingb a răspuns:

Pentru toate castigurile de peste 500 de lei se plateste impozit pe profit. In mod normal, compania care iti ofera castigul, se ocupa si de plata impozitului. Conform regulilor lor, fie se plateste din castigul tau, fie se plateste din banii lor, urmand ca tu sa obtii fix 1100 lei. Sunt convins ca in regulament este mare si si clar specificat.

| VoiicilaMariusik1998 a răspuns:

Salut! Ma poti ajuta si pe mine cu programul? Nu am inteles mai nimic din tutorial! Momentan navighez pe contul demo, dar nu prea ma decurc.