| Tudor_Luca_1996 a întrebat:

Dau funda:Ce se intampla daca imi vine un colet acasa iar eu nu sunt acasa?(Fan Courier)

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe mine de obicei ma cautau si a 2-a eventual si a 3-a zi si daca tot nu ma gaseau il duceau la sediu. ORicum cand vine cucoletul te suna si ii spui ca nu esti acasa, ii zici cand ajungi ca poate ti-l aduce mai tarziu sau unde esti ca poate are trecere pe acolo si ti-l poate lasa in alta parte. Daca nu, ii zici in urmatoarea zi la ce ora/interval esti acasa si vine atunci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ești acasă vor trimite coletul inapoi de unde l-ai cumpărat si vei fi nevoit să dai comanda din nou sau să suni si să ceri sa îți vină ziua următoare.

| Cismi a răspuns:

Daca nu esti acasa te vor anunta si te vor suna, ulterior veti stabili o data si o ora si o locatie in care sa vedeti pentru a va ridica coletul, in general baietii sunt de treaba si inteleg, 3-5 stiam ca incearca sa dea de tine dupa il lasa la depozit si trebuie sa te duci personal sa il iei daca dupa 1 spt nu il iei(sau 2 depinde de firma ) il trimit inapoi (mai intai te anunta daca nu cumva vrei sa il ridici).