| Geluelu a întrebat:

De ce atunci când deschid telefonul îmi apar pentru o mili secundă un ecran negru cu dungi orizontale verzi

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sincronizaea placii video la definitia ecranului.

| Geluelu explică (pentru Bula):

Cum pot repara asta?

| Bula a răspuns (pentru Bula):

Nu poti.
E din soft-ul telefonului, facut de fabricant.

| Geluelu explică (pentru Bula):

Dar l-am încălzit cu uscătorul de păr și nu au mai apărut dungile alea deloc dar acum ca să răcit au apărut din nou

| Bula a răspuns (pentru Geluelu):

Daca au durata doar de 1ms, acele dungi nici nu le percepi cu ochii, nu deranjeaza.
Insa, daca le vezi (si au disparut la incalzire) atunci durata (cat se vad liniile) este mai lunga.
Acesta indica un defect de contact, ce se poate remedia la un service.