| elena_6631 a întrebat:

Ma intereseaza daca stie cineva cat e taxa de magazinaj la posta Romana (adica taxa pentru ca nu ti-ai ridicat coletul) stie cineva?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mami a răspuns:

0, 60 lei /zi lucratoare dupa 2 zile libere de la avizare
mai explicit coletul a sosit de exemplu vineri 30 aprilie, ziua in care ai fost avizata se calculeaza 2 zile libere lucratoare de incasare de magazinaj adica 3 si 4 mai iar incepand din 5 mai se percepe taxa de 0, 60 lei pe zi.Coletul este pastrat la Oficiul Postal 10 zile calendaristice

| UNfriendLY a răspuns:

Nu exista taxa, daca nu ti-ai ridicat coletul in 10 zile se duce inapoi, insa daca e cu ramburs platesti taxa pusa de ei (cea cu care te-au informat sigur) (lucrez in domeniu)

| sorosalina a răspuns:

Buna taxa este de 0, 50 bani pe zi

| himmelemilrobert a răspuns:

Taxa de magazinaj la Posta cu Vama se percepe pentru fiecare zi indiferent ca este cu program de lucru sau nu.
Ex. Program de lucru cu Vama este marti si joi intre orele 9-13. Deci se plateste fiecare zi chiar si duminica! Hotii!