| EndOfJoke a întrebat:

Am si eu o mica problema.Am depus actele pentru somaj si mi-a cerut sa fac 2 cereri de negatie.Nu mi-au dat niciun model....nimic.Daca a mai facut cineva aceste 2 cereri as dori sa i-mi lasati si mie un exemplar sau daca ati avea vreau-n model.Multumesc anticipat

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am auzit pana acum de "cereri de negatie" pentru someri. Poate este vorba de declaratii pe proprie raspundere sau negatie de la o firma unde te-au trimis sa te angajezi.
Spune exact despre ce este vorba si daca esti absolvent sau ti s-a desfacut contractul individual de munca.