| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si nu stiu ce domeniu sa aleg sau la ce liceu sa dau. Pe mine nu ma pasioneaza programarea sau matematica sincer as vrea sa am o afacere dar nu stiu de unde sa incep. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 4StarLight a răspuns:

Ai răbdare să ajungi să completezi opţiunile și după aceea mai vezi! Dacă nu te pasionează matematică, info, fizică du-te spre materiile umane adică filologie sau ştiinţe sociale!
Dar ţine minte că profilul la care ai fost nu contează în admiterea la facultate!
Există filieră specială pentru ceea ce vrei tu care se ocupă cu exact ceea ce te interesează pe tine ceva cu bussines, management. Chiar nu mai ştiu sigur! Oricum, şi eu eram pe lângă matematică în clasa a 8-a şi acum sunt pe Mate-Info şi sincer, pentru mine ora de română a devenit un chin!
E bine să-ţi faci idei despre ceea ce vrei să faci dar să nu-ţi stabilești un "target" fix pentru că se pot schimba multe!