| anonim_4396 a întrebat:

am o întrebare. Ce drum trebuie sa urmezi ca sa devii pilot de avioane? Începând cu clasa a noua pana la sfârșit. Și cât se câștigă? Cel mai concret și detaliat răspuns primește funda.

1 răspuns:
| SyncMasterSA300 a răspuns:

Pilotii internationali primesc in dependenta de numarul zborurilor pe saptamana.
Un pilot incepator la Lufthansa primeste 60, 000 Euro anual, si poate ajunge la 250, 000.

Dar inainte de a incepe calculele, trebuie sa stii ca pentru a ajunge la un asa salariu trebuie sa investesti in calificare si studii foarte multi bani, pe care probabil nu ai posibilitatea sa ii investesti daca nu ai o ruda pilot la Lufthansa.