| AndreiOniscu_9566 a întrebat:

cam cum s-ar vinde o carte in engleza despre cum sa joci minecraft de la inceput pana sfarsit pe amazon kindle?

1 răspuns:
| andreo92 a răspuns:

Asta nu se stie.
Ce poti face, este sa te uiti daca mai sunt alte carti si ce preturi au ei ca sa iti faci o idee.

Poti alege de exemplu, sa le dai cu un pret foarte mic, asa te bazezi pe faptul ca se vor cumpara in masa. Sau, poti sa pui un pret mare, dar o sa cumpere mai putini.

Insa inainte de astea, mai bine trebuie sa afli daca ar cumpara cineva O CARTE despre cum sa joci MineCraft? gandeste-te ca persoanele care joaca minecraft in general sunt copii, care stau mai mult pe jocuri decat sa citeasca carti de orice fel.

Mai bine ai incerca niste tutoriale video, asa ai sanse, dar ai concurenta mare.