| numaieoadi a întrebat:

De cateva zile joc la pariuri sportive mai exact la loto (publicbet).Joc la optinuie 10/20 numere, dintre care ma pune sa aleg 15 nr si dupa aia jos bifez casuta 5/15. Adica daca din alea 20 de nr extrag 15 nr si in alea 15 se afla 5 de la mine castig banii? Sau cum se procedeaza? Va rog lamuriti-ma
Funda celui care ma ajuta.

2 răspunsuri:
| Chio9 a răspuns:

Hmm. nici un raspuns. Deci acolo e asa 10/20 adica se extrag 10 numere de la 1 la 20. Si tu poti paria asa:
1 numa, adica sa pariezi pe un numar din intervalul [1, 20], iar daca acest numar se gaseste in acele 10 numere extrase din intervalul [1, 20] atunci ai castigat.
Poti paria 1, 2, 3, ..., 8, 9,10 numere.
Intreaba la caserie ce cote ai pentru numarul d enumere pariate.
la un numar pariat ai 1, 9 cota
la 2 numere parca ai 3, 4 si tot asa.
BAFTA.
De obicei se joaca o suma mai maricica pe un numar sau mai mic ape 2 numere.

| tzzp a răspuns:

Iti dau eu un sfat la 20/80 bagi in fiecare zi 2 numere cu cate 10 lei si in o sap. iti ese de vreo 3 4 oriwinking!