| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi deschid un cont bancar la BT (Banca Transilvania), cu ajutorul lui tata deoarece am 15 ani si vreau sa imi depun alocatia lunar pe card. Ce acte imi trebuiesc pentru a depune alocatia lunar pe card si unde sa merg?

Răspuns Câştigător
| HoneyCocaineee a răspuns:

Cupon de alocatie, buletin (la parintele imputernicit ). Funda?

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Depinde mai bine fă-ți un card la ING te duci cu tatăl și acolo depui banii la bancomat. E mult mai comod și rapid!
La BT trebuie să depui la ghișeu cu buletinul.

| IAMKENNETH a răspuns:

Intreab-o pe aia de la banca, ea trebuie sa stie happy

| dnk10 a răspuns:

Poti sa iti faci card pe numele tau de la 14 ani, doar ca ai nevoie de o semnatura de la unul dintre parinti.

| July739 a răspuns:

Nu stiu.

| BCDaniel a răspuns:

Imi pare rau ca nu iti raspund tie la intrebare dar ma intreb si eu acelasi lucru sau cel putin asa am inteles eu din intrebarea ta. O sa o reformulez eu pentru ca ceilalti au inteles ca vrei sa iti faci card si sa iti depui singur banii luna de luna. A vrut sa spuna ca vrea sa primeasca lunar alocatia pe card, adica in fiecare luna sa i se vireze direct in cont alocatia! Corect?