| Nickname1890 a întrebat:

Sunt student si vreau sa-mi fac un card. De la ce banca imi recomandati, cat ma costa si cam cat dureaza? Exista o suma minima de depozitat? Vreau si eu mai multe detalii. Multumesc

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Depinde de tipul cardului. exista banci care fac special carduri pentru studenti. eu am card la ing si nu ma costa nimic (sau ceva de genul 12 ron pe an, adica o suma foarte mica). cat dureaza sa il faci? 3-4 zile muncitoare. cat dureaza cardul in sine? cam 3-4 ani daca nu chiar mai mult. depinde de la banca la banca si de la tip de card la tip de card.

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cand am fost in facultate am avut la BRD si pe atunci era gratis cand ni l-au facut sa ne puna bursa. Dupa terminarea facultatii nu recomand BRD-ul, ci ING-ul este mult mai avantajos la ofertele pe care le au.

| Încrucişătorul a răspuns:

Ti-as sugera sa te interesezi si la Banca Transilvania.

| DanaQ a răspuns:

Eu am la BT un Visa Electron. Nu te costa nimic emiterea cardului. In 2 saptamani mergi sa-ti ridici cardul. Nu se plateste nici comision anual de administrare al cardului. Fara suma minima.

| RedBul33 a răspuns:

La BRD este ce`l mai bine costa 6 lei parca aici in zona mea dar la tine pe`acolo nu stiu cat face .....bft!

| fearr a răspuns:

Bcr pentru studenti, gratis

| BrIa_7731 a răspuns:

Eu am facut la BRD happy daca nu ma insel parca a fost gratuit platesc doar o mica suma pe luna 70 de bani sau ceva de genulhappy si primesc 10 % pe an dobanda pe suma care o am depozitata in cont