| christina94 a întrebat:

Exista vreo banca care emite carduri de debit pe elev-pana in 18 ani ( eu am 17)care poate fi folosit pe site-uri gen PayPal? Multumesc happy
De la ce banca imi recomandati sa imi fac un card, cat ma costa si cam cat dureaza? Exista o suma minima de depozitat? As vrea si eu mai multe detalii, daca se poate happy

Răspuns Câştigător
| Master1ro a răspuns:

Buna Cristina,
Card iti poti face daca te duci impreuna cu un parinte la banca, insa nu poti folosi cardul pentru tranzactii online, deoarece cei de la PayPal, in cazul tau o sa verifice datele personale.
Iti recomanda sa mai astepti, un an trece imediat dupa parerea mea.
Eu personal am asteptat doua saptamani pana am primit cardul, l-am facut la Bancpost. Nu conteaza cati bani depozitezi de card, dar la fiecare tranzactie banca o sa iti opreasca un comision mic. Mie imi opreste 20bani/tranzactie.
Mi se pare ca nu trebuie sa platesti nimic pentru a face un card, nu mai tin minte exact daca am platit sau nu eu.
O sa ai nevoie de:
O factura de utilitati pe care sa scrie si adresa unde locuiesti, de recomandat factura de curent.
Copie xerox act identitate al tau si al parintilor.
Si in ultimul timp sa ai buletinul la tine, si sa nu fie expirat!

3 răspunsuri:
| ady3600 a răspuns:

Dupa 18 ani la BT sau ING, astea nu percep nici un comision, eu am la ambele si nu pot reprosa nimicwinking

| ady3600 a răspuns (pentru ady3600):

Pana la 18 nu cred ca se poate sau trebuie sa mergi cu parintii

| jimiciu a răspuns:

Vezi ca sistemul pazpal este o mare teapa daca nu sti sa umbli cu el.