| Criptozaur2000 a întrebat:

Am o întrebare pentru toți cei care au câteva informații în acest domeniu, și anume, în design interior. Deci... eu trec în clasa a 12-a, și nu sunt sigura 100% de ceea ce vreau sa fac. Ma pricep bine la desen, fac portrete realistice, desenez diverse lucruri. Pentru mine, desenul e o pasiune, nu doar o "plăcere" la plictiseala. Chiar iubesc sa desenez, dar nu vreau sa urmez o facultate de arte sau ceva. vreau sa urmez ceva cum ar fi design interior ca să profesez în acest domeniu, iar ce desenez eu (portrete, peisaje etcc) să fie un hobby, "liniștea" mea cum s-ar spune și uneori sa castig bani și din asta. Dar meseria mea principala vreau sa fie alta, de ex design interior, cum am mai spus. Și ce vreau sa va întreb e legat de aceasta meserie... Știți cât de grea e facultatea specializata în design interior? Cât de mult e de învățat? Pentru desen tehnic (pentru admitere) fac meditații, nu e problema de asta. Dar facultatea în sine cum e? Și cât de sigură e meseria pentru viitor? Va rog, fără comentarii urate. doar am nevoie de niște răspunsuri clare și bune

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MistarGoGu a răspuns:

Daca arhitectura este pumnul design de interior este degetelul mic! Nu se compară ca dificultate cu ea *( arhi ). Totusi? Pentru design de interior o facultate? Ceva cursuri de scurtă durata nu or fi?