| MaliciousDeath a întrebat:

"Arta modernă=Şi eu puteam să fac asta + Mda, da´ n-ai făcut-o"
Sunteţi de acord?

4 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

Da :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la cei care spun ceva ce nu pot sau nu au facut gen 'daca stiam faceam mai bine' sau 'nu vreau dar pot/stiu' ai perfecta dreptate.De ce nu o fac? Daca tot se lauda...

| BlitzLikeXd a răspuns:

Suntem de acord

| Byana a răspuns:

Conceptia asta generalizata despre arta moderna mi se pare total gresita,daca as fi putut uploada aici cel putin doua imagini cu doua lucrari de arta moderna ai vedea ca sunt lucrai superbe si lucrari cu mult sub mediocru,sunt inca oameni care fac arta adevarata.
De exemplu era pe Discovery travel and living o emisiune in care prezentau artisti din diferite orase. In New York erau doi artisti care faceau acelasi lucru,pe o panza faceau niste linii vericale si printre ele erau diferite culori,culorile cerului ( albastru, bleu, portocaliu, galben ) si unul dintre ei spunea ca asa vede el lumea ca fiind inchisa, vede societatea ca fiind printre gratii.
Concluzia mea a fost ca in acest tip de "arta" moderna conteaza mai mult povestea decat lucrarea in sine.
vazand acolo ca exista doi artisi care fac acelasi lucru ma intreb de ce nu s-ar apuca si altii sa faca la fel, doar ca de data asta sa zica ca i-a inspirat nu stiu ce pasare pe care au vazut-o captiva si cum saracuta de ea vede cerul de acolo?