| PureCherry a întrebat:

Buna am 13 ani si am o problem grava, imi este frica de sarut din aceasta cauza nu imi fac iubiti pentru ca v-a trebui sa ii sarut, iar la faza asta sunt varza.Nu stiu cum sa imi inving teama asta.
Toate colegele mele stiu sa sarute numai eu nu. Nu pot sa vb despre asta imi ste rusine.Ma gandesc ca daca intr-o buna zi o sa trebuiasca sa ma sarut, si o s-o dau in bara,, O SA MA FAC DE RAS.

VA ROOOG AJUTATI-MA! Am nevoie de sfaturile voastre.
DAU FuNDIZTA
MULTUMESC ANTICIPAT!

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai toata viata inainte nu e cazul sa iti faci griji.Cand iti va place cu adevarat de un baiat totul o sa fie ok.

| Razvan a răspuns:

Asta numesti tu problema grava?laughing
Haideoh go on
Sunt chestiuni mult mai importante decat asta.Pai inainte de toate trebuie sa gasesti baiatul potrivitwinkingE imposibil sa nu iti doresti persoana pe care o iubestihappyE ceva frumos care se invata.Asa ca nu te ingrijora.Nimeni nu s-a nascut invatattongue

| imiplacemov a răspuns:

Deci in primul rand nu este om care sa nu stie sa sarute. Chestia asta vine de la sine. Si daca mai esti si indragostita de acea persoana iti zic eu ca iti va fi usor sa o faci. Doar nu te mai gandi la asta si nu te mai stresa si lasa. te purtata de val.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu simti sa faci asta nu o fa atunci.tongue. oricum esti km mica pentru sarut. o sa ai timp toata viata asa ca nu iti face griji.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai avut un iubit, de unde ştii că eşti varză la capitolul acesta? Nimeni nu s-a născut învăţat, înveţi pe parcurs.De ce îţi e frică, nu scapi! Succes!

| claudiea79 a răspuns:

O fata ar trebui sa astepte pina la 18 ani sa isi faca un prieten. la 13 ani este prea devreme nu ai nici experienta la virsta ta nici nu ma uitam dupa baitii prima oara m-am sarutat la 19 ani. ar trebui sa fii cu un baiat care te iubeste cu adevarat. aprmul meu barbat a fost la 29 de ani. trebuie sa fii matura fizic si sufleteste sa incepi o relatie sa stii ce vrei. la 13 ani ar trebui sa stai cu pretenel la film si in parc. sa citesti o carte. sa inveti sa gatesti

| sergiu76 a răspuns:

Nu ai sa te faci de ras.toti am trecut prin asta.nu e o rusine, asta se invata pe parcurs.ai sa-ti dai seama singura cum se saruta si la randu-l tau ai sa inveti pe altii.pe bune.

| xoxzy a răspuns:

Pai daca ai sa iti faci un iubit si o sa va iubiti mult o sa vina vremea cand o sa trebuiasca sa va sarutatz dar nu trebuie sa te simti obligata
daca nu vrei sa-l sarutzi, sau nu esti pregatita.spune-i.si te va intelegebig grin
succes