| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si niciodata n-am avut relatii serioase cu un baiat. De fapt n-am avut nici primul sarut, si acum mi-e frica de el sad de multe ori am refuzat baietilor de care tar imi placeau doar din cauza ca ma voi face de rusine ca nu stiu sa ma sarut... a nevoie de sfaturile voastre ):

Răspuns Câştigător
| ChristinneK a răspuns:

De ce te ingrijoreaza pe tine lucrul asta? Eu cand am avut prima relatie la 15 ani am avut aceeasi indoiala dar cand am primit primul sarut m-am lasat dusa de val si crede-ma ca a fost chiar minunat deci nu te mai feri de lucrul acesta cand vine prima ocazie accepta si incearca atunci primesti increderea si va fi bine.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai motiv de îngrijorare. Cine te place și te apreciază, trebuie să te respecte nu să râdă de tine.
Ai încrede în tine, nu s-a născut nimeni învățat.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu poti refuza la infinit un baiat numai din cauza ca nu ai mai sarutat si ca ti-e rusine, timpul trece repede si o sa iti fie si mai rusine, fa-ti un pic de curaj si,, sparge gheata,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite.ştiu cum e.
Am avut primul sărut la vârsta de 15 ani şi nu mai puteam de emoţii.Mă gândeam întruna să nu mă fac de ruşine.
E foarte important să gândeşti pozitiv.Da,aparent pare foarte uşor şi în acelaşi timp foarte penibil (pentru unii), dar crede-mă, funcţionează!
Trebuie să realizezi că, indiferent la ce vârstă vei avea primul sărut, această frică nu va scădea.Din contră..se va accentua.Ai încredere în tine, plus că, e atât de simplu..nici nu-ţi poţi imagina.
Totul, dar absolut totul, vine de la sine.Vei prinde mişcările inconştient şi va fi bine.

happy
Mult succes!

| Demonull a răspuns:

De azi pe langa ca „nu stii sa saruti„ adaugi si ca nu stii sa te exprimi ok?happy
ps:nu exista nu stiu sa sarut, si metode diferite de a face astatonguedeci ca un sfat:calm draga, unde arde?

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Demonull):

Esti amuzant. Tu nu prea ar trebui sa comentezi vis-a-vis de exprimare. Citeste mai mult si scrie mai putin.

| Demonull a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Draga mea citez „sa ma sarut„. nu am spus ca sa te deranjezehappySorry.

| moartetiganilor a răspuns:

Nicio problema!
Te invat eu si cum sa faci sex si cum sa te saruti!

| graffman a răspuns (pentru moartetiganilor):

Ce trol laughing

| moartetiganilor a răspuns (pentru graffman):

Ce incult.se scrie cu 2 de "l".

| artemiX a răspuns:

Nu e nevoie! Iti pupi parintii? Asa pupai si tu pe baieti pe obraz si usor-usor vei evolua tu! MS! Ca ai citit pana aicihappy funda plz ca imi trebuie MS!