| matematician a întrebat:

am 16 ani si am compus cateva poezii
Sunt curios sa vad cat de vine mi-au iesit si imi este. rusine sa le arat cuiva, asa ca m-am decis sa le divulg online big grin
1.
Te iubesc precum o stea,
Ca si cum esti viata mea.
Te ador ca nimenea,
Doar tu esti iubirea mea

Viata mea are alt sens
Cand tu faci parte din ea.
Ochi tai mari si caprui
Ii ador ca-i nimanui.

Iar al tau chip ingeresc
Vreau sa-l vad oricand doresc
Iar nicicand eu nu voi vrea
Sa te scot din viata mea
2.
Ma topesc precum o floare
In caldura arzatoare
Ma topesc precum o stea
In privirea ta de soare

Ochii tai stralucitori,
Parca scosi dintr-un cuptor
Cu o frumusete rara
Eu ii plac ca-n prima oara

Răspuns Câştigător
| adikiller1 a răspuns:

E frumos dar acolo "Viata mea are alt sens

Cand tu faci parte din ea.

Ochi tai mari si caprui

Ii ador ca-i nimanui." daca faci rima mai calumea o sa fie perfect

10 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Fara suparare,sunt stihuri fara nicio valoare; insiruiri de cuvinte banale care nu pot fi numite "poezii",fara a mai socoti inadverdentele logice:n-am auzit de stele ce se topesc la vederea "soarelui-care, de altfel, tot stea este; iar ochii scosi din cuptor sunt o imagine de-a dreptul barbara.Incearca altceva.

| LoveÈℓa a răspuns:

Superbe versurile.Nu stiu de ce nu le arati.As vrea sa scriu si eu asa ca tine.Se vede ca ai talent.

| iEmonel a răspuns:

Esti analfabet. Probabil o sa fii primul "poiet" analfabet din orasul tau.
Succes.

| matematician explică (pentru iEmonel):

IEmonel, din pricina persoanelor de teapa ta nu-mi voi divulga eu "talentul" laughing.
Data viitoare cand te gandesti sa m-ai lasi un raspuns asemanator cu cel de aici incearca sa gandesti mai mult si inainte de asta cu ce motiv ma faci tu pe mine analfabet?(din cauza unei greseli?)
Citesc mai mult intr-un an decat citesti tu in 5

| iEmonel a răspuns (pentru matematician):

N-ai tu idee cat citesc eu. happy
Si nu e doar o greseala.
Mai bine nu iti arata "talentul" decat sa rada si altii de tine. Aici macar nu ne vedem, nu punem la suflet.

| MCRgurl a răspuns:

Sunt bune sa stii ai talent. esti un fel de eminescu jr laughing

| mihaamihaa98 a răspuns:

Le ador, sunt superbe fac pariu ca daca le arati cuiva o sa iti spuna acelasi lucru.nu-ti mai fie rusine.nu le faci perfect dar is chiar dragute:Xlove struck

| DORICE a răspuns:

Mie mi se par bune. Cred ca daca le arati fetei care iti place o sa ii placa cu siguranta.

| denisu2000 a răspuns:

Tot gay ramai...banuiesc ca esti virgin

| matematician explică (pentru denisu2000):

Denisu, ce-ar fi daca ti-ai pastra opinia pentru tine si ti-ai bagao-n C**!
Si mai lasa banuielile deoparte!