| anaireves a întrebat:

cine ma poate lamuri si pe mine cu ceva? Cine stie cum se numesc dictionarele explicative ale limbii spaniole, germane si italiene? Asta daca exista o asemenea denumire. Mai exact, asa cum sunt cele engleze Oxford, MacMillan sau francez Petit Robert sau Grand Robert. Stie cineva?

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu exista explicatia unui dictionar. Poate fi,, dictionar francez-roman,, sau,, ghid de conversatie francez-roma,,.O limba nu poate fi explicata.