| Loveisin a întrebat:

Doresc niste statusuri de dragoste. Cine are? Dau funda pentru cele mai noi si frumoase.

Răspuns Câştigător
| viatadecacatt a răspuns:

M`ai iubit cu`adevarat sau te`ai jucat
mi-ai promis c`o sa ma tii si m`ai lasat sa cad

Te-am iubit, dar tu.ai plecat si mi-ai luat sufletul.

Si pun pariu ca ti-ai dorit candva... ceva ce n-ai putut avea...si te intrebai cum oare doar altii pot sa zboare. s-ajunga ei la steauaaaa ta!

Daca esti desteapta, lumea e a ta. Nu lasa pe nimeni sa-ti atinga inima

Gaseste-mi loc in inima ta.

Nu e nimic, Sunt obisnuita, Pic sa ma ridic, o iau d la capat cand prezentul nu`mi ofera nimic.

EU si TU intr'un cadru imperfect... Ametzitor, copleshitor ma strangi la piept
Nu o lasa sa plece, stii ca e singura care te intelege!sad

Astăzi eu îţi mulţumesc, ai tot ce îmi doresc, imi faci frumoase zilele, nopţile! Astăzi ai iubirea mea, nu te voi lăsa, tu mi-ai promis cândva că vom fi mereu aşa! :X

Citeste, retine, baga bine in cap... si nu uita nici intr-un veac... Eu sunt fetita ce ti-a pus capac

o fata, nu o lasa ca tine la tine, Te iubeste si tot ce face, face pentru tine!

Certurile stii, faze, prostii. Sau cand ne purtam ca niste copii. Ce zici ...Ai uitat? Vrei sa-ti amintesc.tot ce conteaza e ca TE IUBESC!

Ai nevoie de`unu hotarat sa te iubeasca. N`ai nevoie de vreun prost sa te dezamageasca!

Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.

Sa faci diferenta intre mine si ele. Toate te vor, dar nu te vor iubi ca mine.

Love is like the wind you can`t see it but you can feel it

Tot ce se intampla sa ramana intre noi.Si peste toate sa trecem amandoi...Sa-mi fi aproape in noptile cand n'am somn, sa imi spui ce vreau s'aud si sa adorm.

Intr`o lume intreaga esti doar o fiinta, dar pentru mine esti orice dorinta. love struck"
Ma trezesc si realizez ca esti ce`mi doresc, doar langa tine pot obstacole sa depasesc, visele toate sa le indeplinesc. Te iubesc! love struck Sper ca ti-am fost de ajutor

13 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Intri pe google si scrii statusuri de dragoste si gasesti sute de statusurihappy

| anonimdsfdg45656 a răspuns:

Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "
" M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino…! "
" Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "
" Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "
" Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

" Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu! "

" Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

" Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

" Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

" A B C D E F G H I J K L M. mi-e dor de tine! "
T- tandra
E- eleganta
I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…

| Me_5216 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bun este : te iubesc... dar poti sa mai folosesti si altele care le poti gasi pe internet... cauta pe google: statusuri de dragoste si vei gasi

| »°°♥♠Emo Girl a*♠♥°°» a răspuns:

Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu

I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire

Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Te-ai lovit?

Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cand te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti... Te iubesc pentru ca esti tu, mereu langa mine sau in gandul meu

Sarutul tau inca il mai simt pe buze … ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti … lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti!

Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua

Sunt doar niste cuvinte
Ce-mi aduc aminte
De ceea ce spuneai atunci cand te-am cunoscut
Si inca alte cuvinte care-mi intra-n minte
Cand cu tine sunt si-mi place sa le aud

Daca dragoste nu este…. atunci facem!

Te afli pe marginea prapastiei… ti-e frica… dar esti nevoit si te arunci… la inceput nu iti dai seama dar plutesti… mai ai niste hopuri de trecut si ajungi la fund… se vede o lumina si esti curios…. de odata te lovesti de REALITATE si ea ti-o trage!

IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca este frumoasa sau trista… IUBIREA exista…

Te-as trage-n piept, daca ai scoate fum. Daca-ai avea clorofila, te-as iubi. Acum, Dumnezeu mi-a dat minte si lumina, bunicul mi-a lasat Secretul Din Gradina.

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu!

Plecat in cautarea drumului spre inima ta!

‘`’[;x]Te urasc pentru ca o singura viata nu imi ajunge sa TE IUBESC:X`.`!

.:.[;*]Pe lumea asta tu esti un inel
Iar eu deasupra-i piatra pretioasa,
Esti iarba care creste la parau
Iar eu deasupra-i roua ce se lasa.[;x].:.

`.`:X:Un sufelet cald sa ma inteleaga
L-am cautat o viata intreaga
Sa fie al meu sa fiu al lui
Azi se-mplineste visul meu!`.`:X:

[[[day dreaming]]]Sa ai somnul usor si visele senine si poate sa ma regasesti intr-unul dintre ele![[[love struck]]]]

.~.[love struck]Parca de-o viata esti alaturi de mine
Si-ti cer acum aceleasi saruturi pre fine
Ce ma iau, ma duc si imi cer`
De fiecare data in tine sa sper!day dreaming.~.

~__*Ai grija de zambetul tau
De buzele tale
De sufletul meu
Ai grija de inima mea
Ai grija de noi
Si de dragostea noastra*__~

~_puppy dog eyes Din lacrimile cerului s-a nascut ploaia``
Din lacrimile pamantului sa nascut roua... iar din lacrimile inimilor iubirea:X~`.`.

`/`ORICE COPIL ARE O FLOARE si daca i-o stropesti cu dragoste
si lacrimi vei primi tandrete si IUBIRE...pe care mi-o doresc si eu...;x`,`

‘/ ‘: (Daca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
asta nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!’/’; d

`: (`Nu esti langa mine, dar esti in gandurile si in inima mea. Cum altfel, daca te iubesc?sick?

[;x]Fara iubire nu exista viata. Ma bucur ca te iubesc si astfel traiesc!:Xlove struck
:X:XIti multumesc pentru ca ai fost alaturi de mine de
fiecare data cand am avut nevoie de ceva,
dar si in clipele de fericire. Te iubesc !:X:X’`’

‘_’: )IARTA-MA DACA TII DOR,UITA-MA DACA TII BINE,CHEAMA-MA DACA TIE GREU,
EU TE PASTREZ MEREU IN SUFLETUL MEU(‘:X _ :X’).

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor
Am incercat dar nu te pot uita asa usor.
. Mor incet...
simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de
la inceput, suferinta sa dispara...":X:X

"Sa Te |nTorc| |napo| n’am Sa Te rOg…Ma|
Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH BlesTem
ca De tOt PraFul Sa sE aLeaGa.;("

Sh Va Plange Neincetat,dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`
I Durerea O Stea,O Mangaie cU Raza Sa!:

`:X`Cu toate astea tu stii bine ca
0rice ar face pan'la urma tot
La tine vine...asa ca ai grija
De el ca la tine'n inima nimeni nu-i la fel"…love struck

…:::…Sunshine,I can call you my baby boy love struck te iubesc !:::…

love struckThere's always that one person, that will always have your heart. love struck

:*"Dacã-ti atingi propriile teluri,
Vei gãsi prieteni falsi si dusmani adevãrati.
Nu are importantã, tu realizeazã-le.:*

{oh go on}Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

.:X.Aici sunt si voi ramane nu mai pentru tine love struck"

:-

| maraa_9303 a răspuns:

To love someone is to see a miracle invisible to others...
You're the tear that falls of my face and brakes in my hand. you're love
The distance makes us be far away but makes our hearts be closer... I stay alone, I hear my heart beating, all disupears with the sadness in your soul

Every day withouth you...is like the world without the sun
If I will tell you I like you, it would be a lie. I love you with all my spirit
My life is yours...The love I carry for you is more powerfull than anything and you. You are the princess/prince of my dreams
Love is like the snow.it falls easy, it makes you freeze and then it dissupears
I love you. I love you... I love you...This withouth any other words
Love is an element of nature full of imagination
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Vrei să conduci lumea alături de mine?
Marile incendii se nasc din scântei mici
Te iubesc şi te voi iubii mereu, eşti sufletul din mine, eşti viaţa mea şi sper ca mereu să fie aşa…
Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X
În iubire nu există mai mult sau mai puţin. Energia se întemeiază pe iubire, dar iubirii nu-i poţi porunci.
Fără iubire riscăm să ardem singuri pe pământ şi să nu ajungem niciodată la soare.

| Loveisin explică:

Scz dar pe acestea le stiu le/am gasit si eu pe google/ mersi orkm

| Irina1705 a răspuns:

O doamna adevarata este una care poate fac e ca un barbat sa se comporte ca un gentleman. O asemenea persoana esti tu pentru mine.
Cand treci printr-o perioada proasta, adu-ti aminte ca exista Cineva in cer care te iubeste si are grija de tine si cineva pe pamant caruia ii pasa de tine – eu sunt acela.
Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine.
Intre noi exista un ocean. Padurile si muntii ne despart. Nu sunt superman, dar da-mi o secunda si voi zbura peste mari si tari pentru a-ti trimite dragostea mea. Ai primit-o?
Daca din toata istoria as putea alege un moment care sa il pot pastra stralucitor si plin de viata, din toate zilele vietii mele as allege momentul cand te-am cunoscut.
As vrea sa fiu o lacrima in ochiul tau, pentru a putea aluneca pe obrazul tau si a ajunge pe buzele tale, dar nu as vrea ca tu sa fii o lacrima pe obrazul meu pentru ca te-as pierde ori de cate ori as plange…
Atunci cand cerul este acoperit de nori, nu putem vedea soarele, dar stim ca exista. As vrea sa fie la fel si cu noi doi. Nu ne vom putea vedea intotdeauna, dar vom exista intotdeauna unul pentru celalalt.
Atunci cand iti este dor de cineva, de fiecare data cand de gandesti la acea persoana inima ta este ca si sfarmata in bucati – in acele momente, un simplu « Salut » poate readuce bucatile laolalta.
Dragostea… Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o!
Toata lumea ar vrea sa fie ca si Soarele, pentru a-ti lumina viata. Eu as prefera sa fiu ca Luna, pentru a putea sa-ti luminez cele mai intunecate clipe, atunci cand soarele nu iti lumineaza viata.
Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2. tu 3.inimile noastre 4.noi doi impreuna
Daca sarutarile ar fi apa, ti-as darui un ocean intreg. Daca imbratisarile ar fi frunze, ti-as darui o padure. Daca dragostea ar fi spatiu, ti-as darui o galaxie. Daca prietenia ar fi viata, ti-as da viata mea.
Stiai ca barbatii si femeile sunt ingeri care au numai o singura aripa? De aceea este nevoie ca ei sa se imbratiseze, pentru ca sa poata sa zboare. Sper ca tu iti sa gasesti ingerul cu care sa poti zbura pentru totdeauna.
Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sac red asta.
Sa tii la cineva este usor, dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu. Ma tot intreb cum ai reusit asa de repede sa ma faci sa tin la tine …
Daca dragostea ar putea fi evitata doar inchizand ochii, nu as mai clipi niciodata, de frica sa nu las sa treaca vreo secunda fara sa fiu indragostit de tine.
Orice ai face, sunt alaturi de tine. Sper ca toate visele tale sa se implineasca. Oricunde, oricand, voi fi langa tine dorindu-ti dragoste si fericire. Pentru ca te iubesc.

| Irina1705 a răspuns:

Sunt asa de frumoasa ca singura m-am indragosti.
Nu toate-s frigide care pe tine nu te vor.
Doamna, sotul Dv iarasi ma inseala!
Nu poti sa aduci femeia pina la orgasm, ad-o macar pina acasa.
Prezervativele nu se rup, ele pocnesc de placere.
Pacat sa te lasi cuprinsa de disperare cind sunt alte pacate
Mi s-o spus ca amantul cel mai bine sa-l scrii in telefon cu numele "Privat Number"
...erau odata doua zîne, una bună şi alta rea; da cea rea aşa de bună mai era...
Ma simt ca Tampax-ul:in loc bun, dar pe timp rau
De la dragoste la ura e doar o singura data.
Sa cineze cu o fata poate fiecare, uite dejunul trebuie sa-l merite!

| Irina1705 a răspuns:

Daca vei trai 100 de ani, as dori sa traiesc 100 de ani minus o zi, astfel nu voi trai nici o zi fara tine
Daca toti prietenii mei ar sari de pe un pod, eu nu as sari cu ei ci as sta jos ca sa-i prind
Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma, nu merge in urma mea ca s-ar putea sa nu te pot ghida.Mergi alaturi de mine si fii iubirea mea.

| :x:-*♥Züzάάά♥:x:-* a răspuns:

Ori e alba, ori e neagra, mereu inima mea se-ntreaba, daca am facut rau sau bine cand m-am indragostit de tine.
Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul, poate se v-or saruta.
Love in engleza, jaime in franceza, dar in stil moldovenesc pur si simplu te iubesc! Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! Cele mai frumoase perechi din lumea asta:
Luna & noaptea
Privighetoarea & cantecul ei
Trandafirul & dragostea
Tu & zambetul tau
Tu & eu.

| Ktaloasa a răspuns:

Uita'te aici si vezi daca iti place ceva
http://kta-syk.hi5.com