| sportacuck27 a întrebat:

Buna, dragilor! Sa presupunem, ca prin reducere la absurd, aveti un talent renumit in arta scrierii si va ganditi sa incepeti o carte. De asemenea, aveti certitudinea ca va avea succes. Despre ce anume scrieti in cartea dumneavoastra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand scrie, omul trebuie sa atace subiectele pe care le cunoaste si cu care se simte comod.
Exemplu: gânduri, încurcaturi cotidiene, sperante, dragoste, antipatie... chestii din astea.
In felul acesta, scrisul curge usor si va fi citit cu usurinta.

Un autor care scrie exact asa cum gandeste este Uirebit (de aceea imi place sa-l citesc). Poti descarca aici cartea lui:
https://unbarbatofataoinsulapustie.wordpress.com/

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sincer, cam toate cartile pe care le-as scrie sunt bazate pe vise, am avut niste vise foarte interesante de unde ar iesi carti/filme bune. laughing Dar din pacate n-am rabdarea necesara sa scriu o carte.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Te anuntam cand o publicam. Daca vei dori sa afli raspunsul la intrebarea ta o vei cumpara.

| Bernardus a răspuns:

Ar fi ori o distopie, ori ceva fantasy, ori o distopie fantasy