| anonim_4396 a întrebat:

imi place foarte mult sa scriu poezii, le'am postat aici http://icsics.wordpress.com/ si as vrea sa stiu cum le-as putea publica, si mai ales daca merita.:D

Răspuns Câştigător
| adela93 a răspuns:

Doamne, sunt superbe. Tu chiar ai talent, pe bune ai putea sa te alaturi in comunitatea poezie.ro si sa cunosti oameni care iti impartasesc pasiunea pentru "sentimente ce curg râu"

5 răspunsuri:
| ChickSWhisper a răspuns:

Hello, Chick.S. Whisper here!:* Ai niste poezii minunate, si vorbesc serios, am citit cateva din ele si in camera s-a asternut o atmosfera care m-a lasat cu gura deschisa(este de binebig grin). Nu cred ca mai trebuie sa-ti raspund la intrebarea "daca merita?", ptc merita si daca tie iti place sa scrii poezii nu inteleg de ce nu vrei sa le arati lumii.happySunt minunate si dar la publicat nu te pot ajutasad Scuze.
P.S.: Sunt FOARTE frumoase:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu'i chiar asa de greu.Cauti si alti poeti dornici sa publice si scoateti un volum comun de poezii.Mai intai selectati un numar relativ mic de poezii de fiecare pentru nimeni nu cumpara carti groase de poezii.Sti foarte bine ca aici nu e vorba de cantitate si de calitate.Asadar gasesti inca 3, 4 binevoitori, selectati de la fiecare poeziile cele mai reusite, strangeti niste banuti si vorbiti cu o editura. Daca puteti face rost si de niste recomandari de la profi de romana sau ceva cu atat mai bine.Va hotarati cate exemplare sa scoateti prima oara, dati banii si aia e. Urmariti apoi feedback-ul. Puneti in volum si o adresa de blog sau ceva unde sa puteti fi contactati de cei carora le-a placut.Incercati sa faceti traficul la blog cat mai mare apoi puneti niste reclame sau ceva, poate se ofera vreun sponsor cu niste bani pentru inca un volum sau ceva asa.Nu se stie! Important e sa ai initiativa si sa te zbati pentru scopul tau. Good luck!
P.S: si eu de asemenea scriu poezii si stiu ce inseamna sa tanjesti dupa critici fie ele rele sau bune. Oricum incearca sa le transformi pe toate in critici constructive.In legatura cu poezie.ro nu stiu ce sa zic.Mi se pare de oameni mari si tristi care considera poezia un text narativ format din cuvinte abstracte unde din cand in cand apasa enter pentru a da senzatia unui vers.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu'i chiar asa de greu.Cauti si alti poeti dornici sa publice si scoateti un volum comun de poezii.Mai intai selectati un numar relativ mic de poezii de fiecare pentru nimeni nu cumpara carti groase de poezii.Sti foarte bine ca aici nu e vorba de cantitate si de calitate.Asadar gasesti inca 3, 4 binevoitori, selectati de la fiecare poeziile cele mai reusite, strangeti niste banuti si vorbiti cu o editura. Daca puteti face rost si de niste recomandari de la profi de romana sau ceva cu atat mai bine.Va hotarati cate exemplare sa scoateti prima oara, dati banii si aia e. Urmariti apoi feedback-ul. Puneti in volum si o adresa de blog sau ceva unde sa puteti fi contactati de cei carora le-a placut.Incercati sa faceti traficul la blog cat mai mare apoi puneti niste reclame sau ceva, poate se ofera vreun sponsor cu niste bani pentru inca un volum sau ceva asa.Nu se stie! Important e sa ai initiativa si sa te zbati pentru scopul tau. Good luck!
P.S: si eu de asemenea scriu poezii si stiu ce inseamna sa tanjesti dupa critici fie ele rele sau bune. Oricum incearca sa le transformi pe toate in critici constructive.In legatura cu poezie.ro nu stiu ce sa zic.Mi se pare de oameni mari si tristi care considera poezia un text narativ format din cuvinte abstracte unde din cand in cand apasa enter pentru a da senzatia unui vers. daca vrei sa vb mai mult add: ady_26_07 pe mess

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Woooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooow ce poeziii sti sa scriiiiiii in locul tau as anunta presa ai fi o poeta foarte faimoasa.

| alessia a răspuns:

Oauu.sunt de nedescris.u chiar ai talent si nu orice fel de talent.mi-as dori sa am inspiratie sa pot scrie poezii ca tine.chiar merita publicate
pa-pa te-am :* j bafta in continuare:*