| Magdalena_Petrescu_1993 a întrebat:

Buna imi poate spune cineva din ce culori obtine bej si crem si cantitati?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bej si crem nu sunt culori ci nuante. Poate ca ai auzit de ROGVAIV! Alea sunt culorile din natura. Bejul se obtine din galben si maro si cremul din alb si galben. In ce cantitati? Nimeni nu-ti poate spune depinzand de nuanta care-ti place tie. Deci pui culoarea mai inchisa in cea deschisa, cate putin si mesteci pana obtii nuanta dorita.

| Niklauss a răspuns:

Bejul din galben si maro iar cremul din alb si galben.

Era mai simplu sa cauti pe google.