| anonim_4396 a întrebat:

Pt cei care au vazut filmul de pe kanal D "lista lui schindler"ce parere aveti despre el.Eu am citit "am fost medic la auschwitz", cand am auzit ca va fi un film despre Auschwitz am vrut sa il vad, pe mine ma socat faptul ca ii ucidea pe copiii cu sange rece, in filmul "lista lui schindler" ma socat acea draguta fetita cu acel palton rosu, la jumatate filmului atunci dupa ce sau inbarcat cei de pe listele lui schindler, barbati au ajuns unde trebuiau iar Femeile au ajuns la Auschwitz, ma socat faptul acela cand acel baietel i-a facut acel semn(semnificand moartea) unei femei (cred ca era Helen)ca acest drum le va aduce moartea, am adormit dupa ce lea bagat in sala aia unde au facut baie, ele credeau ca le vor gazasad{acolo am adormit ink tin minte tot filmul nu stiu unde l-as putea vedea online (ceva link) }, sau sa imi spuneti dvs ce s-a intamplat cu femeile au scapat, au murit, au apucat sa iasa din Auschwitz, ele au ajuns in '44 iarna iar in '45 au venit acei oamemi pentru ai elibera, care au distrus crematoriul 1 sau 2 nu mai tin minte sigur? Cn vrea sa dicutam despre aceasta tema sa imi dea add la Id: pappy_deea_ppa_28

Multumesc,big grin

1 răspuns:
| Tiberius a răspuns:

Asta e un film deosebit.Nu e film pentru aia care nu stiu sa scrie romaneste.