| ciupy a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul "Lista lui Schindler"?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Mi-a placut mult. Pentru cei care nu stiu despre ce este vorba :

Lista lui Schindler, o capodopera cinematografica, castigatoare a 7 premii Oscar, inclusiv pentru cel mai bun film si cel mai bun regizor, a cucerit atat criticii de arta cat si publicul. Filmul prezinta o poveste adevarata a enigmaticului Oskar Schindler, membru al Partidului Nazist, un afemeiat si un profitor dar care reuseste sa salveze vietile a mai bine de 1100 de evrei in timpul Holocastului.

4 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

O capodopera a cinematografiei... Steven Spielberg ramane un geniu in acest domeniu.

| anss23 a răspuns:

Nici nu l-am vazut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut si este inspirat din realitate. Supravietuitorii, s-au strins la mormintul lui sa-i aduca un omagiu. Cititi si asta.
http://www.realitatea.net/......90452.html
http://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_lui_Schindler_(carte)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un film de milioane. Foarte adevarat, interesant si... mi-a placut foarte mult. Spielberg rulllzzz!\m/.hee hee

P. S: Iti recomand si " Pearl Harbor" sau " La vita e bella" daca inca nu le-ai vazut. Sunt la fel de interesante si inspirate din realitate. Sper sa iti placa. Merita vazute.winking