| DraudeS a întrebat:

Cine cunoaste limba greaca si ma poate ajuta cu o citire? Stiu ce inseamna, insa, nu stiu cum se citeste. De ex. : Curriculum Vitae se citeste "Curiculum vite", I know se citeste "ai nau", etc. la acest mod ma refer. Cine ma poate ajuta sa-mi spuna si ii trimit un mesaj privat pentru ca nu vreau sa fac publica respectiva propozitie. Scuzati daca am gresit categoria postarii! Multumesc anticipat, Sanatate! P.S.: Va dau si funda d'aia sau vot sau ce chestii d'astea mai exista.

Răspuns Câştigător
| IAmAFreak a răspuns:

Te ajut eu daca vrei big grin

9 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Domle, ai scris două texte: unul în latină, altul în engleză dar niciunul în greacă.
Matale ce limbă vrei, de fapt?

| DraudeS explică (pentru corolav):

Buna ziua!

Cuvintele din latina si engleza le-am pus acolo ca drept exemplu cum se scrie - cum se citeste. In limba greaca cautam.

Sanatate!

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu te pot ajuta daca nu ai rezolvat deja.

| DraudeS explică (pentru IsabelaIssa):

Am rezolvat, da.
Multumesc mult oricum, voi tine cont pe viitor cand am nevoie la greaca.
Multumesc din nou,

Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e latina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite un mesaj utilizatoarei Greece12.Te va ajuta cu siguranta.

| DraudeS explică (pentru anonim_4396):

Multumesc enorm de sfat!
Raman dator!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DraudeS):

Cu multa placere, locuieste in Grecia si este cea mai in masura sa te ajute.O seara buna.