| Zecalix a întrebat:

As vrea sa stiu cum intaresc ouale de paste sa ii sparg pe toti... daca stiti vreo varianta o scrieti aici. DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| CutieCat a răspuns:

Stiu doar niste trucuri:
1. Poti folosi un ou de lemn
2. Poti lovi un pic mai intr-o parte de varf, ca sa spargi oul unde este pai putin rezistent
3. Poti sa pui degetul sub el, fara sa se vada, ca sa spargi si cu degetul coaja
4. Sa folosesti un ou mic
5. Sa fierbi foarte bine oul pe care-l folosesti si sa nu folosesti ulei (sa nu ungi oul cu ulei, cum fac mamele ca sa fie stralucitor)

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cauta prin magazine si cumpara-ti unul din lemn devil

| Lavinia516 a răspuns:

Cumpara-ti unul din lemn laughing! si daca nu are nici un model, vobseste-lhappy si sigur nu o sa-si de-a seama nimeni! happy

Succes

| Zecalix explică:

Nu vreau din lemn.
Pe cale naturala e mai bine laughing

| ioanaandreea18 a răspuns:

Oul trebuie sa fie mic si subtirel.