| blackbutefly a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu cum sa masor 100 de grame de sulfat de cupru fara cantar de bucatarie deoarece nu am, si as vrea sa fac un experiment, este vorba despre cristalizarea sulfatului de cupru sau cum i se mai spune piatra vanata si as vrea sa stiu cam cate linguri ar veni. va rog un raspuns cat mai rapid multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| PrintZzY a răspuns:

Pai pune apa cu sulfat de cupru a.i. solutia sa aiba culoarea albastra(cat mai inchis)