| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Deci eu am intrat pe protectia mediului, dar pe parcurs vreau să mă transfer pe profil vocațional arte. eu inițial acolo am vrut prima data da n-am intrat, am luat notă 8 la probe dar na, a fost concurenta... când mă voi transfera, va mai trebui sa dau probele iar? A rămas dosarul acolo. Anul trecut au plecat câțiva și s-au eliberat locuri, in rest mai trebuie sa dau niste examene de diferențiere? media de admitere a fost 8, 20 cam așa acolo.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"acum 30 minute | aleexkdos90 întreabă:
Bună TPU! Deci eu am intrat pe protectia mediului, dar pe parcurs vreau să mă transfer pe profil vocațional arte..."

Serios, si chiar te-ai urcat pe cladire, sau cum ai intrat tu "PE protectia mediului"?

| aleexkdos90 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am avut media mică la EN

| aleexkdos90 a răspuns (pentru aleexkdos90):

Am avut 6 și ceva

| aleexkdos90 a răspuns (pentru Violleta2022):

Acum vb dacă mai trebuie sa dau probele la arte

| Violleta2022 a răspuns (pentru aleexkdos90):

Tu nu ai inteles ce te-am intrebat, asa-i?
Cum te-ai urcat tu PE caldire?
Odata ce spui ca ai intrat PE protectia mediului.
Normal se intra LA protectia mediului, dar nu se urca nimeni PE ea.

| aleexkdos90 a răspuns (pentru Violleta2022):

A am înțeles, pai am intrat la protecția mediului

| aleexkdos90 a răspuns (pentru aleexkdos90):

Acum vb de artă

| aleexkdos90 a răspuns (pentru aleexkdos90):

Mai trebuie probele sa le dau? Am dosarul la ei, subiectul era altul

| Violleta2022 a răspuns:

Pe parcurs nu te poti transfera, ca nu-i legal si nici posibil, odata ce ai intrat la un profil mai slab, care nu are nici in clin sau maneca cu artele.

Transferul se poate realiza dupa 1 an de zile, numai daca esti eligibil, intrunind conditiile de transfer:
- media generala sa fie egala sau mai mare ca a ultimul intrat la acel liceu
- sa sustii si sa iei note bune la examenele de diferenta pentru profilul la acre te transferi
- sa nu ai corijenete sau medii neincheiate
- sa nu ai nota scazuta la purtare
- daca mai sunt locuri in acea clasa