| AlexandruAdy a întrebat:

Buna,Voi ce alegeti dintre Orga si Acordeon
Nu stiu ce sa aleg
Eu am yamaha psr-175 si fratele meu are acordeon
Ori sa dau Upgrade la o alta orga mai performanta ori sa imi iau acordeon
La acordeon am o problema, nu stiu sa folosesc basii
Funda!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu stii sa cînti la orgă sau la acordeon? Sau ti le cumperi doar asa ca sa ai pe ce arunca niste milioane de lei. Daca nu stii sa cînti la niciun instrument atunci dai doar banii degeaba, ca te vei juca o saptămina maximum 2 saptamîni cu orga sau acordeonul si după aceea le "arunci" in dulap si acolo vor sta ani de zile.Sau cumva esti muzicant?

| AlexandruAdy explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu sa cant bine la orga, iar la acordeon stiu doar pe clape

| IIIshaneIII a răspuns:

Daca stii orga, mergi pe orga in continuare