| Pentruintrebari111 a întrebat:

Buna. Vreau sa imi cumpar un pandativ cu Lapis Lazuli. Universul cristalelor si Breslo sunt site-uri ok? De unde imi iau sa nu fie fals?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa fii sigur ca-s pietre adevarate, le cumperi numai din bijuterii, nu online unde 90% sunt fake.

| Pentruintrebari111 explică (pentru Violleta2022):

Lapis lazuli la bijuterii? zi concret te rog de unde imi iau un pandativ cu lapis lazuli adevarat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pentruintrebari111):

In Australia se gasesc la bijuterii ca orice piatra pretioasa, nu la bisnitari pe strada si nici pe site-rui care vand 90% produse contrafacute.
Banuiesc ca si magazinele mari sis erioase din Romania vand bijuterii cu pietre pretioase si semipretioase cu certificat de garantie. Te aceea te-am trimis la bijuterii, nu sa cumperi de pe site-uri obscure fara cerificari originale.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Universulcristalelor e ok.

| Pentruintrebari111 explică (pentru Aasdfghj):

De unde stii ca daca imi iau un pandativ cu Lapis Lazuli de acolo nu este fals?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Pentruintrebari111):

Am cumparat de acolo, inclusiv fosile.

| AndreeaWTS a răspuns:

Lapis Lazuli nu e piatră prețioasă.
Cine naiba s-ar obosi să falsifice așa ceva?
Face parte din categoria cristale, eventual cristale semiprețioase.
Și Universul Cristalelor și Breslo sunt ok.