| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai rece culoare? M-am contrazis cu proful de desen si el zoce ca e violet iar eu zic ca este albastru.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu crezi ca el stie mai bine?

| Turquoise a răspuns:

Bleu turcoazhappy

| Asdfghshds a răspuns:

Negru, este cel mai rece din mai multe puncte de vedere. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e violet, e albastru. e albastru ca violet e format dintr-o culoare rece: albastru si una calda:rosu

| AnaEindragostita a răspuns:

Negru pentru ca arata pur si simplu ceva rece trist

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

Este violet deoarece este format din 2 culori reci ceea ce`l face sa fie mai rece decat albastru`...

| OnlyHope a răspuns:

Violetul este facut dintr-o culoare rece: albastru si una calda:rosu. Verdele, tot o culoare rece, e facut dintr-o culoare rece: albastru si o culoare calda: galben. ALBASTRU e cea mai rece culoare pentru ca e prima, adica nu e formata din nicio culoare.

| OnlyHope a răspuns:

Apropo, negrul e nonculoare. Si aceste lucruri mi le-a zis doamna profesoara de desen.

| ade98hannah a răspuns:

Woow wooow woooow!

ai mentionat si tu ca e PROFESOR DE DESEN!

| dony a răspuns:

Violet este. eu asa cred

portia de veselie http://oglinda-lumii.blogspot.com/

| Stefan_Palagniuc_1990 a răspuns:

Eu cred ca e albastru