| Nimicdespus_7705 a întrebat:

Care este cel mai bun liceu de arte plastice din tara?

Răspuns Câştigător
| LOVE_7009 a răspuns:

Liceul de Arta „Victor Brauner" din Piatra Neamt
Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza"

4 răspunsuri:
| denise_9126 a răspuns:

Hey!
Eu sunt la liceul de Arte Plastice din Cluj si e un liceu foarte bun. Se pune mai mult accent pe partea artistica si asta intr-un fel e bine. Pai cele mai bune/cunoscute sunt liceele din CLUJ si Bucuresti.

| flaviutu a răspuns (pentru denise_9126):

Nu-i adevarat! Eu am vrut sa merg la un liceul de arte pentru actorie, si liceul Stroia din Cluj ii foarte slab, nu merita... Dar in Cluj avem una din cele maii bune facultati de teatru si film! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Didi_3651 a răspuns:

Eu am terminat liceul de Arte Plastice,, Nicolae Tonitza" din Bucuresti. Pot sa iti spun ca profesorii de la ateliere sunt deosebiti, se implica intru totul si nu numai pe plan profesional. Sunt atat buni pedagogi cat si prieteni. Eu una ii cunosc pe majoritate(unii poate s-au mai schimbat insa in mare parte sunt aceeasi) si pot spune ca sunt niste oameni extraordinari care se implica 100%.