| Deeiiutsa a întrebat:

Care sunt cele trei cacofonii permise? fundita:*

Răspuns Câştigător
| opacatoasa a răspuns:

Ion Luca Caragiale
Biserica Catolică
Tactica Cavaleriei

Dar nu cred că sunt doar 3, ci mai multe, ar mai fi si Epoca Capitalistă.
Apropo, nu îţi era mai simplu să dai un mic search decât să pui întrebarea asta? Idioţilor!

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Singurele cacofonii acceptate în limba română sunt: Ion Luca Caragiale, tactică cavalerească, biserica catolica, cacao, marcă comercială înregistrată și Monica Columbeanu laughing

| 0rlando a răspuns (pentru 0rlando):

Am uitat de Epoca Contemporană.

| benny a răspuns:

1.Biserica Catolica
2.Ion Luca Caragiale
3.Tactica Cavalereasca

| SweetDreamss a răspuns:

1. Biserica Catolica
2. Ion Luca Caragiale
3. Tactica Cavalereasca
4. Banca Comerciala Romana
5. Epoca Cpitalista

Cacofonii permisee dacare nu suna bine ar mai fi si astea:
Ex: La Lalene, Pe Peron. Chiar daca nu au cuvantul ca tot cacofonii e numesc si nu suna bine. Si alte cacofonii permise ar mai fi si numele persoanelor, dar depinde.

ByeByewinking

| KubetiiOO a răspuns:

1.Biserica Catolica
2.Ion Luca Caragiale
3.Tactica Cavalereasca

| Roar a răspuns:

Biserica catolica, tactica cavalerilor si Ion Luca Caragiale.

| Dukyzaur a răspuns:

Ion Luca Caragiale
Biserica Catolica
Tehnica Cavalerii

| matachestefania a răspuns:

Salut! si eu stiam tot de trei si incerc de mult sa le aflu pe toate dar nu imi iese, am gasit mult mai multe.....eu stiam doar 2 (din cele trei):biserica catolica si ion luca caragiale, dar cand am dat search am mai aflat si de tactica cavalereasca si de banca comerciala daca le aflii anunta-ma!big grin