| anonim_4396 a întrebat:

Ce anime-uri vechi stiti? Ma intereseaza fenomenul si as vrea sa vad un anime  clasic.

12 răspunsuri:
| Darkrosse a răspuns:

Sincer mie una mi-a placut Spirited Away dar avand in considerare ca e film(anime...intelegi tu ce vreau sa zicoh go on) nu cred ca merge thinking insa un anime bun si classic ar fi Cum a mai zis cineva Dragonball, dar si Digimon(mai ales daca te uiti la adventure e mult mai buna decat tamers ori cele noi aparute), Ojamajo Doremi(nu stiu daca e terminata seria), insa iti recomand cel mai mult Sandy belle si daddy long legs sunt geniale :X:X:X

| ady20hbk a răspuns:

Incepe cu Dragon Ball care este taticul anime-urilor ...continui cu Dragon Ball Z ...alte anime-uri bune Naruto, Bleach, One PIece etc... dar Naruto, Bleach, One Piece sunt noi... DB e clasic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sailor Moon, nu prea e clasic dar totusi...de pe vremea copilariei mele...mama ce mi-a placut laughing
Gasesti pe Apex Dc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Naruto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kiddy grade

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kiddy grade placut

| alexandra_3253 a răspuns:

Ce sunt ale anime-uri? scuze k te intr dar imi dai ras sh poate te ajut dupa aceea...pupkiss

| akatsuki a răspuns:

Animeseason.com Gasesti aici orice anime vrei

| Yuuko a răspuns:

Eu cred ca Regele shaman. Animeul e din 2001 si manga este din 1996.

| mihaangell a răspuns:

Pai nu prea le am cu alea mai vechi dar Contele de Monte Cristo

| vanda_6002 a răspuns:

Pornind de la intrebarea ta, mi-am adus aminte de un sfat bun, pe care l-am primit si eu mai demult. Cred ca avem acelasi bun prieten care se numeste Google, iar el are un alt prieten foarte bun, Wikipedia...eu intreband acest prieten am aflat despre anime o multime de lucruri interesante. Spor la treaba, e cu adevarat un fenomen interesant. Nu stiu cat bine face celor care imbratiseaza stilul...eu raman la ideia ca nimic nu poate inlocui o carte buna.

| concepter a răspuns:

Incearca animeurile lui Hayayo Miazaki, sunt foarte interesante. Apropo Miazaki este cel mai bun animator dupa Walt Disney.