| XxXNotForKiidsXxX a întrebat:

Ce atributii(responsabilitati) are un artist? Mai exact interpret de muzica usoara. Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Un artist are timpul foarte ocupat, multe concerte, mai ales in cluburi, ore de canto saptamanale pentru mentinerea vocii, sa aiba grija la aspectul fizic, normal ca trebuie sa arati bine, la cum se comporta mai ales in fata camerelor, sa socializeze cu fanii pentru a fi in tema cu ceea ce vor ei, la compus ce sa zic, sunt artisti care isi fac muzica singur, dar de asemenea nu toti sunt in stare sa isi compuna singuri muzica, nu toti daca sunt artisti sunt neaparat si compozitori, ma rog, pe langa viata personala treaba e ca trebuie sa fie atenti la mass media, la imaginea lor, pentru ca asta ii tine pe "linia de plutire", sunt foarte multe chestii.

1 răspuns:
| kiri11 a răspuns:

Sa fie inovativ si tot timpul sa creeze : versuri sau muzica depinde detine. Creativitatea ar fi cea mai importanta atributie. Restul este munca si pasiunea care trebuie sa fie legata de muzica.