| ronaldo2011_1946 a întrebat:

Ce carti de aventura imi puteti sugera? Sunt in clasa a IX-a. As vrea ceva care sa nu ma plictiseasca. Funda

7 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Aventurile lui Tom Sawyer si Huckleberry Finn, Un yankeu la curtea regelui Arthur

| adutzz a răspuns:

Buna, deci uite ce iti recomand eu:
Toate panzele sus!- R. Tudoran
Stapanul inelelor
Harry Potter
Copii lui Hurin
Tunele
Winetou
Numele trandafirului
sierlock Holmes

| 4inel a răspuns:

Cred ca la varsta ta ti-ar prinde bine Biblia, Vechiul si Noul Testament.
Ca sa nu te plictisesti incepe cu Noul Testament.
Apoi incearca sa traiesti cat poti din ce ai studiat.
Sunt sigur ca nu te vei plictisi happy

| YangMin a răspuns:

Cartile lui Jules Verne,Robinsin Crosoe,Insula Comorii, Comoara Din Insula, Un Mister Cu Stafide si cam atathappy

| Daniel97 a răspuns:

Papillon de Henri Charierre, Gestapo de Sven Hassel, Dracula de Bram Stocker sau Prin Foc Si Sabie de Henryk Sienkiewicz.

| dantekun94 a răspuns:

Iti recomand triologie Legendeer: In aceasta triologie este vorba despre un băiat al căruit tată lucrează la jocuri în care poţi intra fizic... iar băiatul testează toate jocurile făcute de tatăl său, dacă vei citi cartea vei afla muuuult mai multe mistere care au o rezolvare foarte dificilă.

| ColdAndrew a răspuns:

Iti sugerez Ucenicul Vraciului scrisa de Jospeh Delaney este o carte minunata de aventura si horror un pic. Sper sa iti placa big grin