| Rockerrockin a întrebat:

Ce de intampla daca am 14 ani si ma prinde un politist ca dau cu graffiti pe un bloc de exemplu?

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Aha, tu esti ala de a vopsit fatada blocului meu! Las' ca te prind eu! happy happy happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De la 14 ani un minor raspunde ca un adult doar ca primeste o pedeapsa mai mica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le faci o gaura in buget parintilor

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar de ce sa faci asa ceva? Numai țiganii fac asta, gindeste te la blocurile care tocmai ce au fost reabilitate, au costat bani, si banii cheltuiti cu reabilitarea blocului o sa îi plăteasca tot oamenii in facturile de intretinere, asa ca stai cuminte.

| Drimmero a răspuns:

Amenda de ii ustura pe parinti buzunarele.
Graffitiul este o arta, ar trebui ca cei care practica sa aiba anumite locuri unde sa li se permita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa primeasca ai tai o amenda(nu stiu exact ce suma, insa banuesc ca una mica din moment ce nu ai facut cine stie ce), pentru ca blocul nu e al tau, are proprietar se poate considera ca ai facut violare si distrugere de proprietate proprie.

| nda a răspuns:

Primesti o amenda, cel mai probabil.

| Bobrov_Tudor_1971 a răspuns:

Nu cred ca are ce sa iti faca, dar in niciun caz nu cred ca iti da amenda/aresteaza parintii big grin

| elisaaa a răspuns:

Dau si ei un tag laughing. Glumesc, in cel mai rau caz te duc la politie dar de obicei cand te vede ca esti mic te lasa in pace.

| Florin_Adelin_1997 a răspuns:

In cel mai rau scenariu te duce la sectie si iti cheama parintiibig grin

| Chiban_Hani_1996 a răspuns:

Posibil sa iti acorde o amenda de aproximativ 500 de lei sau iti va da doar o atentionare