| Trefu a întrebat:

Ce parere aveti de site-ul http://melonmusic.blogspot.com? Merita promovata muzica trance in Romania? :D

9 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Ma, ca sa fiu sincer

Lurez in domeniu cu siteurile

Nu imi place Logo, deja aici se vede ca e facuta parca la vrajeala toata chestia.

Blogu. e blog. si nu e site :)
Daca vrei sa faci site, ia un domeniu, o platforma wordpress si un host.

Cand ajungi la un trafic de 300 de persoane pe zi, dintre care 200 unice. artunci e ok, pentru un mic inceput.

Fiecare site are nisa lui si concurenta de asemena.

Aranjeaza-l mai frumos a design, un backround mai bun si schimba logo ala cu pepenele. E fix pix, dupa parerea mea.

Vad ca ai deja 300 like-uri pe fb, e binisor. Insa ocupa-te mai mult, posteaza mai mult, ai grija de blog, si pune-l al punct.

Eu propun wordpress + domeniu + host = o tema misto. = vizite/trafic/faima in mediu online

konnstantinC
http://www.konnstantinc.in/

| Trefu explică (pentru Dominicc):

Mersi de parere! O sa mai lucrez la design, dar continutul aduce vizite in prima instanta.Ma pasioneaza domeniu asta de mult si e ca un hobby momentan, sunt autodidact.Am avut cateva proiecte care mi-au adus si ceva banuti (destul de multi pentru cat efort depuneam). Am avut site cu 1000 de vizitatori unici dar a cam disparut nisa aia si am descoperit ca e mai ok sa ma adresez unui public mai larg si sa scriu in engleza.Se poate pune un domeniu si pe blogspot dar momentan testez sa vedem cum evolueaza treaba si daca e ok ii pun si domeniu.Am o idee de proiect cu wordpress si domeniu, dar mi-e frica ca o sa pice in scurt timp si nisa aia. Momentan e ok si asa, fac asta din placere si imi iese si de o cafea. happy In legatura cu siteul tau, imi place si indeplineste conditia principala: continut original.happy Restul vine de la sine.Te salut!

| Dominicc a răspuns (pentru Trefu):

Hmm

te pot ajuta cu informatie si unelte despre site-uri si dezvoltare.

aboneaza-te la al meu

Numai bine

| Woodenpints91 a răspuns:

În România, muzica de proastă calitate se promoveză singură oricum, nu cred că mai are nevoie de site-uri care să facă asta.

| Trefu explică (pentru Woodenpints91):

In primul rand, ti-am vizitat blogul. Tu in principiu esti o persoana inteligenta raportat la anul nasterii tale dar stai prost cu socializarea intr-un mod civilizat.Primitivismul tau psihologic nu o sa te ajute prea mult happy In rest, Numai bine!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Trefu):

Socializare? Păi, am o mulţime de prieteni. Nu-mi place să socializez cu toată lumea.

| andipd a răspuns (pentru Woodenpints91):

Trance-ul nu este "muzica de proastă calitate" tongue

| baf a răspuns:

E super ...eu zic ca da

| Trefu explică (pentru baf):

Mersi fain! big grin