| deea98 a întrebat:

Ce parere aveti despre tinerii scriitori? Credeti ca merita o sansa? Ce ar trebui sa facem ca acestia sa fie promovati, chiar daca sunt minori? De exemplu, http://ink-heart-for-poem.blogspot.com/. Este blogul unei prietene, care are 12 ani, dar care compune superb! Astept sa va citesc opiniile atat despre blog cat si despre mici scriitori. Dau funda pentru cel mai cel raspuns:X.

Răspuns Câştigător
| Maia a răspuns:

E destul de greu ca sa prinzi aripi intr-o perioada mediocra ca aceasta, insa cu putin efort poti sa publici si poti sa ajungi departe indiferent de ce ar spune altii despre "tinerii scriitori". Conteaza doar de cel care scrie, de ceea ce vrea el sa faca.
Varsta ei s-ar putea sa fie impedimentul pentru ca cei care sunt preocupati de poezie ori de proza pot deosebi experienta. Din cate am citit eu pe al ei blog, este la inceput.Ar putea porni incet-incet de jos(cerand pareri, publicand poeziile in scoala, s-ar putea inscrie la un cenaclu etc.) si ar putea urca usor in varful piramidei.
Si nu spun asta in necunostinta de cauza, am simtit toate lucrurile acestea pe pielea mea.

2 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Mai bine s-ar promova tinerii scriitori decat tot felul de pitipoance si bulangii care fac audienta la tv

| Anonim_5812 a răspuns:

Bineinteles ca sunt de acord ca tinerii scriitori sa fie incurajati... Cel putin pe mine mama m-a incurajat inca de la aparitia primelor doua poezii ale mele in revista liceului, iar acum mai am putin si termin a doua carte dintr-o serie fantasy ce va contine sase carti. Seria se numeste Lilith si sper ca intr-o buna zi va aparea si pe rafturile librariilor