| laika a întrebat:

Ce tip de acuarela e mai potrivita pentru panza? Dar pentru hartie? Multumesc mult

7 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

O s-o intreb pe profa luni.
Fi pe faza!

mlm
| mlm a răspuns:

Acrilice sau cele in ulei, fiica mea picteaza si stiu ca de alea foloseste.

auran
| auran a răspuns:

Cele cu ulei
si celel acrilice sunt bune dar, avand viteza mare de uscare sunt folosite mai des pentru decorarea obiectelor

auran
| auran a răspuns:

Pt hartie gouache

| beautykillls a răspuns:

Acrilice pentru panza si ulei, sau pe baza de apa pentru hartie.

asa am studiat la scoala laughing

big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi culori in ulei, acrilice...depinde ce pictezi tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru acuarela cel mai bun suport este hartia. daca vrei sa pictezi pe panza consider ca acrilicele sunt f bune, dar ai grija ca se usuca cam repede. si uleiul este f bun pentru panza, cel putin mie mi se pare cel mai convenabil