| grozavugabriela a întrebat:

Aloha! Stiti cumva cum se cheama stilul acela de desen in care, pe o panza neagra(nu stiu sigur daca e panza) pictezi cu ceva acuarela sau culori in ulei,si apoi se arunca cu sclipici? Am vazut asa ceva la "Romanii au talent" dar nu stiu cum se numeste.
P.S. stiu ca descrierea nu e prea explicita, dar sper ca intelegeti la ce ma refer happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala nu era ulei, era lipici. Stilul asta de pictat fost inventat de Michael Raivard. Daca vrei sa afli mai multe poti sa scrii numele lui pe google si gasesti.

| grozavugabriela explică (pentru anonim_4396):

Si stii cumva pe ce se picteaza? Caci nu prea pare panza...happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru grozavugabriela):

Pe panza.

http://www.raivard.com/en/live-gluing/