| Decebalul a întrebat:

Cine imi poate da niste idei despre un desen in care trebuie sa fie un peisaj de primavara in care trebuie sa folosesc o apa curgatoare/ statatore. Am asta ca tema pentru joi si nu am inca nici o idee.

3 răspunsuri:
| KrYsTy2OOO a răspuns:

Poti sa faci niste munti, iar printre ei sa se strecoare un rau. pe langa rau poti desena niste pasari si animale(oi) care beau apa, si desigur un cioban care sa aiba grija de ele.
Sper ca te-am ajutat

| CatalinMelinte a răspuns:

Imi imaginez deja o campie inflorata cu flori de toate culorile si apa are curge/sta cu pietrele sale lucitoare.
E o idee?

| nanuca a răspuns:

Pai... de exemplu poti sa faci niste munti la varful muntilor sa se vada cum vin niste pasari calatoare mai poti face niste copaci infloriti si flori si un pastor care duce niste oi la o fantana sa bea apa, iar din munti poti face un rau in care poti face niste pesti sau poti desena si un salcam la malul raului. Nu sunt prea talentata sper ca te-am ajutat.